Bitki çaylarında dikkat edilmesi gerekenler

  • ALTERNATİFTIP
  • Bitki çaylarında dikkat edilmesi gerekenler için yorumlar kapalı
  • 1.217 kez görüntülendi

Bitki çaylarında dikkat edilmesi gerekenler

Bitki çaylarında dikkat edilmesi gerekenler

Kış mevsiminde hastalıklardan korunmak için C vitaminini  içeren çaylar ; yeşil çay,kuşburnu ve ekinezyadır. Bitki çayları doğal halleriyle kullanılmalıdırlar. Çünkü bitki çayları fabrika sürecinden geçerken ve karışıma uğradıklarında etkileri azalır.

Bazı bitki çayları ve ilaçlar için kullanılan “yan etkisi yoktur” gibi söylemler kesinlikle yanlıştır. Fazla kullanılması halinde su bile zararlıdır. Çaylarda normal olan, günde 3 bardak içmektir.Bir bitki herkeste aynı etkiyi göstermez.O yüzden doktor tavsiyesi gerekmektedir. Bitki çaylarına sadece kış aylarında değil, yazın da ihtiyaç. 

Ihlamur, zencefil, adaçayı, havlucan, papatya, tarçın, elma kurusu, zerdeçal, hatmi çiçeği, kuşburnu, narçiçeği, zencefil gibi bitkiler vücudun direncini arttırıyor ve bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Hastalığın daha kısa sürede atlatılmasına da yardımcı etmektedir. Zencefil, havlucan, tarçın, boğaz enfeksiyonu için oldukça yarar sağlıyor. Ihlamur, boğaz yumuşatıcı olarak yine etkilidir. Çayların genellikle günde 3-4 kez içilmesi gerekmektedir. Bitki çaylarını gece yatmadan önce içmek daha fazla fayda sağlayacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.