Bir İlişkiyi Bitirmenin 7 Yolu

  • PSİKİYATRİ
  • Bir İlişkiyi Bitirmenin 7 Yolu için yorumlar kapalı
  • 1.324 kez görüntülendi

Bir İlişkiyi Bitirmenin 7 Yolu

Bir ilişkiyi bitirmenin yolları..
1. İçinizden atın ve bırakın gitsin.
Ağlayın, arkadaşlarınıza 15. kere onu ne kadar sevdiğinizi anlatın. Eğer duygularınızı dışa vurmazsanız bir türlü ondan kurtulamazsınız. Kendinize en son bir hak daha tanıyın ve içinizde kalan herşeyi ortaya dökün ve sonra durun. Şevkate mi ihtiyacınız var? Sarılıp uyuyabileceğiniz bir şey satın alabilirsiniz. Ya da şirin bir köpek yavrusu bütün sıkıntılarınızı unutmanıza yardımcı olabilir.

2. Kalbinizi eğitin.
Eğer eski arkadaşınızı tamamen unutmak istiyorsanız onun hep kötü, negatif taraflarını hatırlamaya çalışın. Mesela yemek yerken ağzını nasıl şaplattığını ya da elleriyle yediği tavuğu hatırlamaya çalışın. Ya da evde sizin sinirlerinizin bozulmasına neden olan davranışlarını. Aslında gitmesi hiç de fena olmadı değil mi?

3. İlişkiniz hakkında kayıplar ve kazançları gözden geçirin.
Romantizmin bitmesi kendiniz hakkında birçok şeyi öğrenmenizi sağlar. Erdemlerinize bakın. Zorda olduğunuzda yanınızda mıydı? Belkide güveninizi hiç kazanmamıştı. Sonuç olarak eski ilişkinizdeki doğruları ve yanlışları gözden geçirin bu gelecekte daha güçlü ilişkiler içine girmenizi sağlayacaktır.

4. Cumartesi günlerini arkadaşlarınızla geçirin.
Tekrar yalnızsınız ve Cumartesi günleri sizin en zorlandığınız zaman. Bunun için hafta başından arkadaşlarınızı arayarak haftasonu için plan yapın. Yalnız olmamaya gayret edin.

5. Mükemmel biriyle tanışın – kendiniz-.
Yapmak isteyip de uzun zamandır ilişkiniz yüzünden yapamadığınız şeyleri yapın. Dans sınıfına yazılın, yeni bir kariyer arayışına girin, o seyahate çıkın.

6. Sizi bekleyen yeni tehlikelerin farkında olun.
Süslenip püslenip çıktığınız akşamda yeni birine rastlayabilir, hatta aşık bile olabilirsiniz. Ama gerçekten bu aşk mı? hazırmısınız? Yoksa onu sadece bir ilaç olarak mı görüyorsunuz. Ama bir aşk acısından kurtulabilmenin yolu onu unuttuğunuza emin olduktan sonra ancak gerçekleşebilir.

7. Kapıları kapatın. 
Eskisini unuttuğunuza emin olmadan sakın aşık olmayın! Eğer o hala telefon ediyorsa, yeni bir şans tanımanızı istiyorsa sakın birden karar vermeyin. İlişkinizi bitiren nedenleri tekrar gözden geçirin ve o nedenler ortadan kalkmadan asla böyle bir karar vermeyin. Yeni sevgilinize hak ettiği ilgi, alaka ve sevgiyi verebilecekseniz ve ayaklarınızın yerden kesildiğine eminseniz eskisine bütün kapıları kapatın.

Sizin de tavsiyeleriniz varsa, lütfen bu konu altında yazın, yayınlayalım.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.