Bilgisayar oyunları demans riskini azaltır

Bilgisayar oyunları demans riskini azaltır

Translasyonel Araştırma ve Klinik Müdahaleler: Araştırma uzmanları yıllardır sonucunda Alzheimer ve Demans dergisine göre, düzenli tekrarı ile özel olarak yaratılmış uygulamada kullanılabilir eylemleri belirli dizisi% 29 demans ve senil demans riskini azalttığını bulmuşlardır. Bilim insanları, 65 yaş üstü 2,802 gönüllü arasında bir deney yaparak bu tür sonuçlara ulaşmayı başardılar.

 

Katılımcılar dört gruba ayrıldı. İlk olağan hayat tarzına öncülük etti, ikincisi hafızayı eğitmeyi amaçlayan, bilgisayarda özel olarak tasarlanmış egzersizler gerçekleştirdi; üncü – çıkarsamalar üzerine. Dördüncü grupta, bilgi işlem hızı geliştirildi. Çalışmanın yazarlarından Jerry Edwards’a göre, yaşla birlikte bozulan bu yeteneklerdir.

On yıllık bir deneyin sonucunda en yeni oyunun senil bunama ve Alzheimer hastalığının önlenmesi açısından en faydalı olduğunu keşfetmek mümkün oldu. Bilgisayar ekranında bir nesne (örneğin bir otomobilin görüntüsü) bir süre yanıp sönmeye başladı, ardından katılımcılardan makinelerden ekranda olanı seçmeleri istendi.

Altı haftalık egzersiz kursunda, hastalar arasında hastalık olma ihtimali% 5.9’a düşürülmüştür. Ayrıca, temel eğitimden 11 ve 35 ay sonra ilave eğitim oturumlarına katılan insanlarda demans gelişme riski daha da düştü.

Çalışmanın yazarlarına göre, demans olasılığını azaltmada etkili olduğu kanıtlanmış ilk terapi budur. Araştırmacılar, böyle bir eğitimin yalnızca birkaç saatinin on yıl öncesinden yararlanacağını söylüyorlar.

Şüpheyle bakan birçok bilim adamı bu sonuçlarla ilgilenelim. Bazıları bu tür sonuçları kör şansla haklı çıkarabilir, bazıları deney yeniden üretilinceye kadar onları itiraf etmeyi kabul etmez: başka uzmanlardan oluşan bir ekip tamamen yeni insanlarla çalışırken.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz