Bıktım Otu – Tozu İle Sigarayı Bırakın

  • ALTERNATİFTIP
  • Bıktım Otu – Tozu İle Sigarayı Bırakın için yorumlar kapalı
  • 547 kez görüntülendi

Bıktım Otu – Tozu İle Sigarayı Bırakın

Bıktım Otu İle Sigaraya Son

Bıktım otu olarak bilinen bitki son dönemde ülkemizde en yaygın olarak kullanılan bitkiler arasında yer edinmeyi başarmıştır. Bu bitki içeriğinde barındırmakta olduğu lifler sayesinde birçok sağlık sorununa da iyi gelmektedir.

 

 Bıktım Otunun Faydaları ve Kullanımı 

Bıktım otunun faydaları arasında belki de en önemlisi sigarayı bıraktırma özelliği olmasıdır. Bu nedenle bıktım otu bitkisi sigara bağımlılıklarının tedavisinde uzmanlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Bıktım otunun günümüzde bu kadar popüler olmasının sebebi de budur.Bıktım tozu ise 13 farklı bitkinin tozları kurutulup karıştırılması ile oluşan tozdur.Bir çok farklı bitkinin faydalarını aynı anda alabileceksiniz.

Bıktım otunun bu denli önem taşımasının nedeni çağımızın vebası olarak adlandırabileceğimiz sigarayı bırakmaktaki etkisidir. Bildiğimiz gibi sigara içerdiği maddelerle bağımlılık yapma etkisine sahip bir maddedir. Bu bağımlılığın etkisiyle insanlar sigarayı bırakamamakta ve gün geçtikçe bedenlerine daha çok zarar vermektedir. Günümüzde sigarayı bırakmak için geliştirilmiş pek çok yöntem bulunmaktadır. Ancak bu yöntemlerin çoğu ya kalıcı olamamakta yani yöntem uygulanan kişi 1-2 ay gibi bir süreç içerisinde tekrar sigaraya başlayabilmekte ya da yöntemler sigarayı bırakmakta 1-2 da olsa fayda gösterememektedirler.

 

Geliştirilmiş aşılar ve daha birçok yöntem bulunmaktadır. Ancak bıktım otu bu konuda doğal şifalı bir bitki konumunda olduğu için hem güvenmesi daha kolay hem de fayda açısından diğerlerine oranla daha iyidir. Bıktım otu öğütülmüş toz olarak kullanılmaktadır. İnternet üzerinden, aktarlardan ve daha birçok yerde bulabileceğiniz bıktım otu tozu, size sigarayı bırakma mücadelenizde yardımcı olacaktır.

Bıktım Otunun Sigara Bıraktırmada Etkisi Nedir?

Bıktım otu bitkisinden elde edilen toz, sigarayı bırakmak isteyen ancak sigaranın verdiği bağımlılık nedeniyle bırakamayan insanlar için son derece kullanışlıdır. Bu ürün kullanıldığında beynin nikotin ile beslenen kısmı uyarılıp nikotin maddesine olan ihtiyaç, zaman içerisinde çok daha hızlı bir biçimde azalarak bağımlılığı ortadan kaldırır. Böylelikle neredeyse her yıl ortaya çıkan güvenilmez yöntemlere göre daha kalıcı ve daha hızlı bir şekilde sigarayı bırakabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.