Biberiye Çayının Faydaları ve Zararları

  • ALTERNATİFTIP
  • Biberiye Çayının Faydaları ve Zararları için yorumlar kapalı
  • 784 kez görüntülendi

Biberiye Çayının Faydaları ve Zararları

Özellikle kabızlık ve hazımsızlık sorunu çekenlerin mutlaka ama mutlaka tüketmeleri gereken biberiye çayının faydaları ve tarifi hakkında güzel bir yazı hazırladım.

Biberiye Çayı Nasıl Hazırlanır? Biberiyeyi pek çok farklı yöntemlerle tüketmek mümkün ve bunların arasında hazırlanışı en kolay olanlardan biride biberiye çayı. Biberiye içinde bulunan antioksidanlar ve vitaminlerden faydalanmak için 1 çay kaşığı kurutulmuş biberiye yaprağını bir fincan suya atıp kaynatmanız yeterli. Daha iyi demlenmesi için 10 dakika kadar kaynattıktan sonra ateşin üzerinden alın ve demliğin kapağı kapalı halde 10 dakika kadar bekletin. Tatlandırmak için organik bal kullanabilirsiniz. Günde 2 bardak biberiye çayı hazımsızlık veya kabızlığa kısa sürede çözüm olacaktır.

Biberiye Çayının Faydaları: Yaprak dökmeyen küçük bir ağaca benzeyen biberiye bitkisi çam kokusuna benzer kokusuyla başta balık ve et yemekleri olmak üzere mutfaklarda pek çok yemeğe lezzet vermek amacıyla baharat olarak tüketilmekte. Yıl boyu bulunabilen taze biberiye nanenin de dahil olduğu “Labiatae” ailesindendir. Yaprak dökmeyen çalı şeklinde bir görünüme sahip olan bitki çam ağacı benzeri yapraklara sahiptir. Biberiye bitkisi en çok hazımsızlık ve kabızlık gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarında ve hafızayı güçlendirmek için tavsiye edilmektedir.

Hafızayı güçlendirir, Konsantrasyonu arttırır, Hazımsızlığı giderir, Kabızlığı giderir, Toksinlerin vücuttan atılmasını hızlandırır, Bağışıklık sistemini güçlendirir, Kan dolaşımını arttırır, Beyin ve kalp gibi hayati organlara daha fazla oksijen taşınmasını sağlar, Baş ağrısı ve migren ağrılarını hafifletir, Stresi azaltmaya yardımcı olur.

Biberiye Çayının Yan Etkileri: Biberiye alerjiye neden olan bitkiler arasında yer almamaktadır ancak gebelik ve emzirme gibi hassas dönemlerde kullanılmadan önce bir doktora başvurulması gerekir. Kolit, mide ülseri gibi kanamalı hastalıkları bulunanların ve yüksek tansiyonu olanların biberiye çayı içmemesi gerekir.

Bu yazı biberiye çayının faydaları, biberiye çayının zararları yan etkileri, biberiye çayının hazırlanışı, biberiye çayı nasıl yapılır, biberiye çayı zayıflatırmı, biberiye çayı neye iyi gelir, biberiye çayı ne kadar zayıflatır ne işe yarar kullananlar konusunda yazılmıştır.

biberiye çayının faydaları, biberiyenin faydaları ve zararları, biberiye çayının zararları, biberiye cayi, biberiye çayının faydaları ve zararları, biberiye çayının faydaları, canlı doğum, biberiye çayı faydaları, kulak arkasındaki yağ bezeleri, biberiye çayı nasıl demlenir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.