Beyşehir Köşk Kaplıcalarının telefon numarası

  • ALTERNATİFTIP
  • Beyşehir Köşk Kaplıcalarının telefon numarası için yorumlar kapalı
  • 1.606 kez görüntülendi

Beyşehir Köşk Kaplıcalarının telefon numarası

Beyşehir Köşk Kaplıcaları  Ülkemiz kaplıcalar açısından cennet sayılabilir. Doğal sıcak su kaynaklarımız şifa kaynağı olarak hizmet veriyor. Konya’ya 85 km mesafede bulunmaktadır. Hüyük İlçesi Köşk Kasabasında hizmet veren ve Hz. Mevlana’nın da her yıl kaldığı ve şifa bulduğu 900 yıllık tarihi bulunan Mevlana Köşk Kaplıcaları Termal Turizm alanında meşhur. Köşk beldesindeki şifa kaynağı tarihi Mevlana Köşk Termal Tesisleri hem tatil hem de şifa amaçlı ziyaretçilerini ağırlıyor.

Termal turizm amaçlı 100 yatak kapasiteli apart otel ve termal evler, iki adet kapalı yüzme havuzu, iki adet Türk hamamı ve bir adet tarihi hamam, restaurant, büfe ve çay bahçesi ve alışveriş alanları ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Apart dairelerde 20 metre kare sıcak su havuzu da bulunuyor.

Köşk Kaplıcalarının tedavi ettiği hastalıklar;  Kaplıcamızda 41. 5 santigrat derece sıcaklıkta sondajla alınan sıcak su rezervi bulunuyor. Şifa kaynağı olan sıcak su hem içerek hem de banyo yapıldığında etkisini gösterir. Kaplıca, cilt hastalıkları tedavisinde, adale spazmlarında, solunum yolu rahatsızlıklarında, eklem yerleri kireçlenmeleri, bel, boyun ve sırt rahatsızlıkları ve diğer romatizmal hastalıklarda, dolaşım sistemi sendromları, karaciğer, safra kesesi, mide ve bağırsakların spastik ağrılı sendromları, nefrit, nevralji ve selülit tedavisinde, böbrek taşı ve kum dökülmesinde,  göz ve guatr tedavilerinde etkilidir. Kaplıca tesisleri yaz-kış sürekli açık olup, kışın odalar kaplıca suyumuzla tabandan ısıtma sistemi ile ısıtılmaktadır. Kaplıcamıza gelenler özellikle Beyşehir Gölü ve civarındaki tarihi mekanları ve mesire yerlerini çok beğeniyorlar. Kaplıcada bin beş yüz metre kare bay ve bayanlar için ayrı ayrı iki adet havuzumuz bulunmaktadır. Beyşehir Köşk Kaplıcaları ile ilgili rezervasyon ve detaylı bilgiyi 0332 548 83 00 telefondan öğrenebilirsiniz …

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.