Beyinde Uyuşma Neden Olur?

Beyinde Uyuşma Neden Olur?

Beyinde karıncalanma ve uyuşma birçok insanda görülebilecek bir durumdur. Bu durumu bazı insanlar pek ciddiye almazlar ama bazı insanlar da bu durumun neden kaynaklandığını araştırır ya da doktora gider. Bazen insanlar beyin kanaması geçirdiklerini düşünür ve paniğe kapılır. Böyle bir durumun en büyük nedeni psikolojik durumdan kaynaklanmaktadır. Beyin uyuşması sinirsel durumlarda ortaya çıkar. Bu olay sırasında beyin kan damarlarında pıhtılaşma meydana gelir ve damarların tıkanmasından dolayı veya beynin oksijensiz kalması beyinde uyuşmalara neden olur.

Kişinin beyninde uyuşma hissinin yanında mide bulantısı, kusma, konuşmada bozukluğun olması, yüzde kızarıklık ve çarpılma durumu, zihinde kayıplar ve uyuklama gibi belirtilerde görülüyorsa bu durumda kişinin beyin kanaması geçirdiğinden şüphelenilmelidir. Beyninde uyuşma olan kişiler bazen ciddi şekilde korkular yaşamaktadır. Beyin uyuşmasının altında birden fazla sebep bulunabilir.

Beyin Uyuşması Sebebi

Beyinde oluşan uyuşma halk arasında karıncalanma olarak dile getirilir ve daha çok saçlı deride ve başın arka kısmında meydana gelmektedir. Bu karıncalanmaların yanında beyinde elektriklenme ve uyuşma da ortaya çıkar. Başta oluşan uyuşmaların hepsi beyin ile ilgili olmayabilir. Bu tür sorunlar çoğunlukla saç derisiyle ilgilidir. Saç derisi ile ilgili olan problemler giderildikten sonra bu karıncalanma durumu da ortadan kalkmaktadır.

Bazen başın arkasında bulunan kaslarda oluşan herhangi bir spazmlardan dolayı ilgili sinir etkilenir ve karıncalanmalar meydana gelebilir. Başta oluşan çoğu uyuşmanın nedeni stres ve stresten dolayı oluşan diş gıcırdatmalarıdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz