Beslenme Nedir

Beslenme Nedir

Beslenme konusunda doğru bildiğimiz birçok yanlış var. Beslenme ilkelerini ve beslenmenin önemini bilmeden önce bence en önemli şey beslenmenin ne olduğunu bilmektir. Beslenme nedir, beslenme neden gereklidir ve beslenmenin önemi nedir gibi sorulara yanıt bulabiliceğiniz bir

yazı.

Beslenme tüm canlıların en temel gereksinimlerinden biridir ve gıda ile sağlık arasındaki köprüdür.

İnsanlar iyi beslenmedikleri zaman büyüyemezler sağlıklarını sürdüremezler mutlu ve başarılı bir yaşama ulaşamazlar ve üreyip kendilerinden sonraki kuşaklan dünyaya getiremezler. Nitekim kişiden kişiye değişmekle birlikte yaklaşık bir ay süresince hiç gıda alınmaması ölümle sonuçlanır.

Yetersiz beslenmenin tersine aşırı beslenme yani gereğinden fazla gıda tüketimi de özellikle çağımızın yaygın hastalıkları olarak bilinen şişmanlık kalp hastalığı kanser şeker hastalığı gibi önemli sağlık sorunlarına ve sonuçta ölümlere yol açmaktadır.

Sağlıklı ve uzun bir yaşam sürdürmek herkesin ideali olduğu halde bunu gerçekleştirebilmek için ozan düşünürümüz Yunus Emre’nin “ilim kendini bilmektir” sözünde olduğu gibi bireyin önce kendi vücudunu çok iyi tanıması ve kendisini beslenme ve sağlık konusunda eğitmesi gerekmektedir. Ailemizden bize geçen kalıtsal özelliklerimizi genlerimizi ve çevremizi kendimizin kontrol etmesi her zaman mümkün olmasa da bilinçli bir beslenmeyle daha sağlıklı mutlu verimli ve uzun bir yaşama adımımızı atabiliriz.

Bu yazı beslenmenin önemi, beslenmenin ilkeleri, beslenmenin faydaları, beslenme nedir, beslenmenin tanımı, beslenmenin önemi nedir, beslenmenin yararları konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

beslenmenin önemi nedir, beslenmek canlılar için neden önemlidir, beslenmenin canlılar için önemi nedir, beslenme canlılar için neden önemlidir, beslenmenin canlılar için önemi, canlılar için beslenmenin önemi, beslenme nedir beslenmenin önemi, canlılar için beslenmenin önemi nedir, sağlığımızı korumada beslenmenin önemi, beslenmek canlılar için neden önemlidir kısaca

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz