Bel İnceltme Egzersizleri

Bel İnceltme Egzersizleri

Bel İnceltme Egzersizleri

Bel İnceltme Egzersizleri
Bel egzersizleri tüm insanlar için son derece önemli ve dik durma konusunda büyük bir etkiye sahiptir. Peki, beli inceltmek için egzersiz yapmak yeterli midir? Kesinlikle hayır. Egzersizlerin yanında ayrıca dengeli bir beslenmeye sahip olmalı, sağlıklı bir vücuda sahip olmalıyız. Çoğu insan dengeli ve sağlıklı bir beslenmeye sahip olmadığı için kilo alıyor ve fiziksel anlamda yağlı bir görünüme sahip oluyor. Bu sebeple hem düzenli ve sağlıklı bir beslenmeye sahip olmalı hem de egzersizleri aksatmadan düzenli olarak yapmalıyız. Sağlığı ilk olarak beslenme şekli etkilerken daha sonrasında egzersizler etkilemektedir. Bu sebeple bel inceltme egzersizleri konusunu anlatmadan önce şunu belirtmeliyim, beslenme şeklinizi kontrol geçirmeli ve egzersizle beraber bu işi sağlıklı bir şekilde yürütmelisiniz.

Resimli 17 Bel İnceltme Hareketi ve Videolu Egzersizler yazımızın devamında yer alıyor.

En Etkili 17 Bel İnceltme Egzersizi

Bel Egzersizleri
Bel Egzersizleri
11. Crunch Hareketi

Crunch Hareketi
Crunch Hareketi
Bel inceltme egzersizleri olarak ilk hareketimiz sırt üstü uzanarak yapılmaktadır. Yere sırt üstü uzandıktan sonra dizlerinizi bükün ve ayaklarınızın tabanını yere basın. Daha sonrasında ellerinizi ensenizde birleştirin, kürek kemiklerinizin altına dek uzandığınız yerden kalkıp beş saniye süreyle bekleyip yavaşça tekrar yatın. Bu hareketi aynı şekilde 10 defa tekrarlayın. Crunch hareketi ile bel, göğüs ve karın kasları çalıştırılır.

12.Emekleme Hareketi

Bel Hareketi
Bel Hareketi
Bir diğer bel inceltme egzersizi ise yüz üstü yatmanızla gerçekleştirilebilen bir harekettir. Yüz üstü yatıp ellerinizi arkada birleştirin ve Göğsünüzün alt hizasına doğru uzandığınız yerden kalkın ve bu şekilde beş saniye bekleyip tekrar yavaşça yatın. Bu hareketi de aynı şekilde yine 10 defa tekrarlayın.

13. Ayaklar Havaya Hareketi

Üçüncü olarak bel inceltme egzersizi ise yüz üstü yatıp karnınıza bir yastık koyarak gerçekleştireceğiniz bir harekettir. Bu şekildeyken dizinizi bükmeden bacağınızı bir karış yukarı kaldırın. Beş saniye bekleyin ve bacağınızı yavaşça tekrar yere bırakın. Bu hareketi bu şekilde on defa tekrarlayın.

14. Yan Açma Hareketi

Yan Açma Hareketi
Yan Açma Hareketi
Bel İnceltme Egzersizleri arasında dördüncü hareketimiz ise yan yatılarak yapılan bir harekettir. Yan yattıktan sonra üstteki bacağınızı dizinizi bükmeden düz olarak yukarı kaldırın. Beş saniye bekleyin ve yavaşça tekrar indirin. Bu hareket bel kısmını çalıştırdığı için bel incelmesi konusunda oldukça etkilidir. Bu egzersizi aynı şekilde on kez tekrarlayın.

15.Bel Ağrılarını Geçirme Hareketi

Bir diğer egzersiz ayrıca bel ağrılarında da oldukça etkili bir egzersizdir. Bir çarşaf edinin ve bu çarşafı katlayıp ip haline sokun. Sırtüstü yatın ve bel ağrınız ne tarafta ise o tarafta ki ayağınızın altına bu ipi geçirin. Sağla bacağınızı yataktan kaldırmayın ve dizlerinizi bükmemeye özne göstererek çarşafı çekerek rahatsız olan bacağınızın arka kısmını gerdirin. Son derece basit bir hareket olup kendinizi zorlamamaya özen gösterin.

16.Sıkıştırma Hareketi

Bel inceltme egzersizleri arasından bir diğer hareketimiz için yere sırt üstü uzanın. Karın kısmına bir yastık koyun. Bu şekildeyken kalçalarınızı sıkabildiğiniz kadar sıkın ve beş saniye süreyle bu hareketi on defa tekrarlayın.

17.Bel Germe Hareketi

Bir diğer ve son bel inceltme egzersizi ise sırt üstü pozisyonda yatarken gerçekleştirilen bir harekettir. Sırt üstü yatarken ellerinizi dizlerinizin altından geçirin ve dizlerinizi karın kısmına çekin. Bel kısmını gerdirerek bu şekilde 30 saniye kalıp daha sonra gevşeyebilirsiniz.

Bel egzersizleri ile belinizi incelterek daha hoş bir görünüm elde edebilecek, fiziksel anlamda daha fit bir görünüme sahip olabileceksiniz. Son derece önemli ve sağlık açısından dikkat edilmesi gereken belimiz, bu egzersizler ile daha sağlıklı olacaktır. Ancak unutulmamalıdır ki egzersizler yetmeyecek, aynı zamanda daha sağlıklı beslenmek ve düzenli beslenmek gerekecektir. Kesinlikle egzersiz yapıp düzenli ve sağlıklı beslenme yapılmazsa istenilen sonuç alınamaz. İyi bir netice için iki özelliği, iki önemli noktayı kusursuz ve tam anlamıyla uygulamak gerekmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz