Bebeklerin Altını Değiştirme

Bebeklerin Altını Değiştirme

Bebekler ilk haftalarda altlarını daha sık ıslatırlar. Bunun sebebi idrar torbalarının küçük oluşudur. Bebeğinizi altı ıslak ya da pis halde bekletmemelisiniz.

Bebeğin bezindeki dışkının rengi beslenme düzenine göre ya da yaşına göre değişiklik gösterebilir. Yeşilimsi ,siyah,yapışkan olan ilk iki yada üç gün olan dışkı mekonyum adı verilen doğumdan önce bağırsaklarda bulunan dışkıdır. Yeşilimsi ,kahverengi ya da açık yeşil renkli topaklar içeren yarı sıvı dışkı geçiş kakasıdır.

Bebeğin sindirim sisteminin beslenmeye uyum göstermeye başladığını belirtir. Sarı renkli ,hardalsı,içinde süt kesikleri olan dışkı anne sütü ile beslenen bebeklerde görülür. Açık kahverengi ,kokulu ve katı olan dışkı ise mamayla beslenen bebeklerde görülür.

Alt değiştirme konusunda bilinmesi gereken başka bir konuda pişiklerdir. Her bebekte oluşabilir. Kızarıklıklar uzun sürebilir. Pişiği engellemek için: Bebeğinizin altını sık sık değiştirmeniz gerekir. Bebeğin altını ıslak bırakmamalı, koruyucu krem kullanmalı, sıkça haltını havalandırmalısınız.

Bu yazı bebeklerin altı nasıl temizlenir, bebeklerin altını değiştirme,  bebeğin altını değiştirmek, bebeğin altını temizleme, bebeğin altı nasıl temizlenir konularında bilgi vermek için yazılmıştır.

bebeklerin altını değiştirme, bebeğim altını sildirmiyo neden, bebeğin altını temizleme, bebek altı değiştirme dersleri, bebek altini degistirme, bebeklerin altını değiştir, cocugun altini kim degistirmeli, sims bebeğin altını değiştirme

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz