Bebeklerde Tırnak Temizliği

Bebeklerde Tırnak Temizliği

Bebeklerin özellikle ilk haftalarda uzayan ve keskin olan tırnaklarına dikkat edilmesi gerekir. İlk haftalarda hızla uzayan tırnaklar, önlem alınmazsa bebek kendi yüzünü ve vücudunu tırnaklarıyla çizebilir ve zarar verebilir. Bu dönemlerde tırnakları uzadıkça kesmek ve bebeğinize eldiven giydirmek en uygun önlem

olacaktır.

Dikkat Edilecek Hususlar
Tırnakların çabuk uzamaması için çok kısa kesmek sakıncalıdır. Çok kısa kesilen tırnaklar diplerinde enfeksiyona veya kanamaya sebep olabilir. Bebeğinizin tırnaklarını çocuklar için üretilen küçük çıt çıt makaslarla kesebilirsiniz, eğer normal tırnak makası kullanmak istiyorsanız mümkünse uçları sivri olmayanları tercih ediniz.

Tırnakların kesilmesi işlemini genellikle bebeğin banyosundan sonra yapabilirsiniz, hem bebeğiniz banyo sonrası rahatlamış ve sakinleşmiş olur, hemde bebeğinizin yumuşayan tırnaklar daha rahat kesilecektir.

Bebeğinizin tırnaklarını uyuduğu zamanlarda da kesebilirsiniz. Genellikle 1 yaşını geçen çocuklar tırnaklarını kestirmek istemeyeceklerdir, tırnaklarını vücutlarının bir parçası olarak göreceklerdir. Tırnak kesme işlemini özellikle uyurken yapmanız sizi bu sorunlardan kurtaracaktır. Tırnak kesme işlemini iki güne yayarak bir elinin tırnaklarını bir gün, diğerininkini ikinci gün kesebilirsiniz.

Bu yazı bebeklerde tırnak kesimi, bebeklerde tırnak kırılması, bebeklerin tırnakları ne zaman kesilmeli, bebeklerin tırnakları nasıl kesilir, bebeklerde tırnak bakımı konularında bilgi vermek için yazılmıştır.

bebeklerin tırnakları neden kırılır, bebeklerde tırnak kırılması, bebeklerin tırnakları kaç aylıkken kesilir, bebeklerde tırnak kırılması neden olur, bebeğimin tırnakları kırılıyor, bebeğimin ayak tırnakları kırılıyor, bebekte tırnak kırılması, bebeklerde ayak tırnaklarının kırılması, bebeklerde ayak tırnağı kırılması, bebegin tirnak kiriliyor

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz