Bebeklerde Su Kaybı

Bebeklerde Su Kaybı

Bebek ve çocuklar sıcakları ve de soğugu yetişkinlerden çok daha fazla hissederler. Çünkü vücutları bizlerinki kadar kolay adapte olamaz. Bebekler ve çocuklar ayrıca tüm ihtiyaçlarının karşılanması için bizlere ,yani yetişkinlere güvenmek zorundadırlar. İçeceklerini,üstlerinin ve bezlerinin değistirilmesi hep bizim sorumluluğumuzdur.

– Yazın sıcaklarda herkesin, bebeğinizin de çok daha fazla sıvıya,suya ihtiyacı vardır.
– Bebeginize çok daha sık ve fazla anne sütü verin , tabii kendiniz de sağlıklı ve dengeli beslenmeye çalışarak ve en az 10-12 bardak su içerek.

– Anne sütü emen bebeğe ise cok daha fazla kaynatılmış ve soğutulmuş kaşıkla su verin; anne sütü emmeyene ise biberonla verin .
– Eğer 24 saat içinde bebeğinizin 6-8 oldukça ıslak bezini alıyorsaniz, değiştiriyorsanız bebeğinizin vucüdundaki su durumu iyi demektir.

– 2 yas üstündekilere ve öteki çocuklara da daha fazla ve bol su verin.
– Ilık su ile sık sık banyo yaptırın,yıkayın. Gün boyunca;pudra kullanmayın. Çünkü ciltteki gözenekleri tıkar ve kaşıntılara,kızarıklıklara sebep olabilir.

– Bebeğin yattığı beşiğe, yatağa, arabanın altına , emdirirken sizinle arasına , bebegin altına büyükçe BiR EL HAVLUSU YA DA BÜYÜKÇE BİR HAVLU koyunuz ki terini emsin ve serince olsun,cildi nefes alabilsin.
– Bebek ve çocukları 10.00 sabah ile 15.00 arasında dışarı,güneşe çıkartmayın.

Bu yazı bebeklerde su kaybı, bebeklerde su kaybı nasıl anlaşılır, bebekte su kaybı konularında bilgi vermek için yazılmıştır.

bebeklerde su kaybı nasıl anlaşılır, bebeklerde su kaybı, bebeklerde sıvı kaybı nasıl anlaşılır, yeni doğan bebekte su kaybı, yenidoğan bebekte su kaybının zararları, yenidoğan bebekte sıvı kaybı, yenidogan bebeklerde sivi kaybi, yeni doğmuş bebeğin su kaybetmesi, bebeklerde su kaybı neden olur, yeni dogan bebegin su kaybı tehlikelimidir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz