Bebeklerde Pişik Sorunu

Bebeklerde Pişik Sorunu

PİŞİK

Annelerin en çok yakındıkları rahatsızlıklardan biridir pişik. Bebeğin poposunda ve çevresinde görülen deri tahrişidir. Kirlenmiş alt bezinin uzun süre değiştirilmeden bırakıldığı durumlarda idrar ve dışkının ayrışması ve ortaya çıkan amonyağın cildi yakıp tahriş etmesiyle oluşur. Peki pişiğe karşı neler yapmalı.

Pişik kremi kullanın. Bebeğin altını sık sık değiştirin. Bebeğin poposunu sık sık havalandırın. Bebek bezlerini çok iyi durulayın.

KONAK
Bebeğin başında görülen kabuklaşmış deri parçalarıdır. Bebeği rahatsız etmez. Ancak kızaran yerlerden sıvı sızıyorsa doktora gitmelisiniz. Kabukları yumuşatmak için bebek yağı ile ovun. Yağı 12-24 saat kafasında bırakın. Sonra tarayarak kabukları kabartın. Saçlarını yıkayın. Kabuklar suyla akıp gidecektir.

Bu yazı bebeklerde pişik sorunu, pişik neden olur, pişik sebepleri, pişik nedenleri, pişik nasıl geçer, bebeklerde pişik problemi, pişik tedavisi, pişiğe ne iyi gelir, pişik nedir, konak nedir, konak nasıl geçer, konak tedavisi, bebeklerde pişik, pişik kremi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

bebek pisigine ne iyi gelir, popo pisigine ne iyi gelir, bebek pişiğine ne iyi gelir bitkisel, popo piigine ne iyi gelir, bebek poposu pişiğine ne iyi gelir, bebek poposu pisigine hangi krem, bebek popo pişiğine iyi gelir, bebek pisigine ne iyi geliyo, bebek pişiğine ne iyi gelir bitkisel çözüm, yenidoğan pişiğine ne iyi gelir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz