Bebeklerde Öksürük Bademcik Kulak

Bebeklerde Öksürük Bademcik Kulak

Bebeklerde Öksürük Bademcik Kulak

Bebeklerde Öksürük

      Soğuk algınlığı, bronşit, bademcik, mide bozukluğu, barsak kurtları, akciğer rahatsızlıkları, havanın tozlu olması gibi – nedenlerden öksürük olabilir.

  • Çocuk veya bebek her mevsim mutlaka uygun saatlerde dışarı çı­kartılmalı. Temiz hava ve güneş aldırmalı.
  • Annenin beslenmesi dengeli olmalı. Çocuklarda yeterli ve dengeli

beslenerek dayamklıkları artırılmalı. Bol çiğ sebze ve meyve suyu ver­meli.                   .

*           Şu bitki çayları bebek ve çocuklara verilirse, öksürükleri yumu­şar ve çabuk geçirirler :

1 su bardağı süte fındık kadar soğan doğramalı 20 dakika ateşte pişirmeli, sonra 2 kahve kaşığı süzme bal katıp bebeklere 2 – 3 kahve ka­şığı, çocuklara 2 – 3 fincan ılık ılık içirmeli

Bebeklerde Bademcik

Bebeklerde Bademcik

Bebeklerde Bademcik ve Genizde Et Büyümesi

   Küçük çocuklarda genellikle bademcikler şişer ve iltİhaplanır. İlti­haplı bademcik vücudu zehirler ve türlü rahatsızlıklara yol açar. Böyle bademcikler vakit geçirmeden tedavi edilmeli veya yaş müsait ise aldırmalıldır.

      Bazı çocukların burun deliklerinin boğazı açıldığı geniz kısmında et büyümesi olur, bu çocuklar geceleri ağzı açık uyur ve çok horlarlar. Yeterli hava alamadıkları için vücut ve zekâ gelişmeleri geriler. Bu nevi et büyümesi varsa vakit geçirmeden ameliyatla aldırmalıdır.

 

Bebeklerde Kulak Ağrısı

Bebeklerde Kulak Ağrısı

Bebeklerde Kulak Ağrısı

     Bazen sıcak banyodan sonra kulak ağrısı olur, bu pisliğin yumuşa­yarak aşağı inip zarı bastırmasından olur. Kulak pisliği her banyodan sonra temizlenmeli. Ağrıyı hafifletmek için kulak üzerine ısıtılmış havlu koymalıdır.

      Bazen Suçiçeği, Kızıl, Difteri, Bronşit, Anjin gibi rahatsızlıklarda da kulak ağrıyabilir. Bu hallerde boyuna, kulak altlarına soğuk suya batırılmış bez koymalı sonra doktora gitmelidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: ,

Yorum Yaz