Bebeklerde Meyve Filesi Kullanımı

  • ÇOCUK SAĞLIĞI
  • Bebeklerde Meyve Filesi Kullanımı için yorumlar kapalı
  • 1.279 kez görüntülendi

Bebeklerde Meyve Filesi Kullanımı

Meyve Filesi Kullanımı ; Bazı bebeklerde doktor tavsiyesi ile 4 ay, normal gelişimde ise 6 aydan itibaren verilen ek besinlerin başında meyveler gelir. İlk zamanlar püre yapılarak verilen meyveler bir süre çocuğun yemek istemeyişi ile sancılı bir döneme girer. Bebekle kendi elleri ile dokunup kendileri yemek istedikleri için sizin yedirme deneyimleriniz başarısız olur. Siz her ne kadar bir dilim meyve eline vermek istesiniz de o daha bebek ve tehlike yaratan boğulma, yutkunamama gibi sorunlar ile karşı karşıya gelebilir.

Meyve Filesi Kullanımı

Bu gibi durumlarda artık imdada bebek meyve filesi yetişiyor. Özel tutması kolay sapları ile üretilen ve ucunda fileye benzer bir ürün bulunan bebek fileleri içine keserek yerleştirildiğiniz meyveleri, bebeğinizin eline vererek kendisinin güvenle yemesini sağlayabilirsiniz. İlk seferde nasıl tutacağını bilemese de çok değil birkaç saat sonra hemen ustalaşacak ve o lezzetli meyveyi her dakika ağzına götürecektir.

Meyve filesinin içine özellikle sulu meyveler koymaya dikkat edin. Henüz dişleri çıkmamış bir bebeğin katı meyvelerden alacağı herhangi bir tat yoktur. Ağırlıklı olarak sulu armut, şeftali gibi bol sulu meyveler bebeği yemeye daha çok teşvik edecektir.

meyve filesi

Bir saat boyunca bir dilim bile yemeyen bebeğin meyve filesi ile bir koca armudu bitirdiğine tanık olabilirsiniz. Kolay temizlenebilen ve yıkanabilen ürünlerin file kısmını belli aralıklar ile yedeği ile değiştirmeniz her zaman hijyen olarak kalmasını destekleyecektir. Kolay açılıp kapanabilen mekanizması sayesinde bebeğiniz bütün meyveye erişemeyecek ve onun em eğlence hem gıda olacak fileden meyvelerin suyunu çeke çeke bitirmeyi başaracaktır. Ortalama olarak fiyatların 10 TL’den başladığı meyve filelerin yedekleri ise tane başı 3 tl civarında fiyatlara satılmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.