Bebeklerde Kusma Sorunu

  • ÇOCUK SAĞLIĞI
  • Bebeklerde Kusma Sorunu için yorumlar kapalı
  • 1.356 kez görüntülendi

Bebeklerde Kusma Sorunu

Bebeğinizin beslendikten sonra az miktarda kusması normaldir. Anne sütüyle beslenen bebeklerde kusma daha az görülür. Biberonla beslenen bebeklerde kusma ile birlikte ishalde varsa bunun nedeni mide ve bağırsak iltihabı olabilir. Bu çok ciddi bir hastalıktır. Böyle durumlarda biberonla beslemeye 24 saat ara verin. Bebeğe sık sık kaynatılıp ıltılmış su ve glikoz eriyiği (3 çay kaşığı şeker ve 200 ml su) verin.

Eğer bebeğiniz 8 saat içerisinde her beslemeden sonra kusmuşsa , dili ve ağzı kuruysa , gözleri çukurlaşmışsa ,bıngıldağı içeri çökmüşse, altı saat boyunca altını hiç ıslatmamışsa mutlaka doktora gidin. Eğer biberonla besliyorsanız kullandığınız tüm gereçleri sterilize edin. Artan mamaları atın . Mamayı hazırladıktan sonra musluk suyuyla soğutup buzdolabına koyun. www.saglikvegebelik.com

FIŞKIRIK KUSMA
Bazen bebekler şiddetli ve fışkırtır gibi kusarlar. Bebek bu şekilde kusmaya başlarsa en kısa zamanda doktora götürün. Bunun en önemli sebebi bebeğin emerken hava yutmasıdır. Ancak her öğünden sonra kusuyorsa ve aç kalıyorsa nedeni pilor stenozu olabilir. Bu hastalıkta midenin onikiparmak bağırsağına boşalan bölümü tıkalı olduğu için fışkırır gibi kusmalar olur. Pilor stenozu kalıtsaldır ve ameliyat edilebilir.

Bu yazı bebekler neden kusar, bebeklerde kusma nedenleri, bebeklerde kusma sebepleri, çocuklar neden kusar, bebeklerde kusma sorunu, bebeklerde kusma tedavisi, bebekte kusma neden olur, çocukların kusması, çocukta kusma sorunu nasıl geçer, bebeklerde kusmaya ne iyi gelir, bebekte kusma nasıl geçer konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

bebeklerde kusmaya ne iyi gelir, bebeklerde kusmak neden olur, bebeklerin kusması, çocuklarda kusmaya ne iyi gelir, bebeklerde su gibi kusmak, bebek kusmasına ne iyi gelir, çocuk kusmasına ne iyi gelir, bebekte kusmaya ne iyi gelir, bebeklerde kusmaya bitkisel çözüm, bebeğin su gibi kusması

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.