Bebeği Giydirirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebeği Giydirirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bu konumuzda sizlere bebeği giydirirken nelere dikkat edilmeli ve ne gibi durumlarda müdahale edilmeli gibi sorulara cevaplar sunacağız. Bebek bakımı içerisinde yer alan giydirme ve soyma işlemleri ilk etapta size oldukça zor gelebilir. Bu durum özelliklede ilk defa bebek bakımı yapan anne adayları veya bebekle ilgilenen kişiler için oldukça zor bir durum olmakta. Bebeğinizin minik kollarını o kıyafetin içerisinden geçirmek için ne denli bir zorluk çektiğiniz tüm dünya anneleri tarafından bilinen bir durum olmakta. Bu yüzden hem kendinizi hem de bebeğinizi yoracak bu işlem içerisinde herhangi bir zararın oluşmamasını sağlamalısınız. Bizlerde sizlere konumuz dahilinde bebeği giydirirken nelere dikkat etmeliyiz üzerine geniş bir bilgi kaynağı hazırladık.

bebek-giydirirken-nelere-dikkat-edilmelidir Bebeği Giydirirken Nelere Dikkat Edilmeli?

BEBEĞİ GİYDİRİRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

  • İlk etapta bebeğinizin tişörtünü giydirirken hassas bir davranışta bulunmanız gerekmektedir. Tişörtü akordeon şeklinde kıvırarak boyun kısmına toplayıp hemen sonrasında ise bebeğinizin kafasından yavaş bir şekilde geçirin ve vücut hat kısmına doğru indirin.
  • Giydireceğiniz badi veya tişörtün kollarını bilek kısmından toplayarak bebeğinizin kolunu bu delik içerisinden geçirmelisiniz. Diğer yandan giysinin kol kısmını yavaş bir biçimde yukarı doğru kaydırarak işlemi tamamlayın. Annelerin yaptığı en büyük hatalardan biri de bebeklerinin kollarını kıyafet içerisine sokarak itmeye çalışmasıdır. Bu durum oldukça tehlikeli olup bebeğinizin sakat kalmasına neden olabilmektedir.
  • Pantolon giydirme işleminde de aynı tişört gibi giysiyi toplayarak bebeğinizin ayağını deliklerden yavaşça geçirerek pantolonunu bacak kısmından yavaşça yukarı doğru çekerek işlemi tamamlayın.
  • Eğer farklı bağlamalı bir kıyafet giydiriyorsanız bebeğinizi yavaş ve nazik bir biçimde yüz üstü yatırarak bu işlemi gerçekleştirin.

BEBEĞİ SOYARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

  • Bebek nasıl giydirilir sorusunun ardından sıra geldi soyma kısmına. Öncelikle bebeğinizin üzerinde bulunan mevcut kıyafetin çıtçıtlarını açarak işleme başlayın ve tüm düğmelerin açıldığına dair emin olun. Bu işlemden sonra soyma işlemine başlayabilirsiniz.
  • Bebeğin kıyafetlerini çıkarırken her zaman kafa kısmından başlayın ve dikkatli bir şekilde bebeğinizin giysisini gevşetip, çekerek yavaşça çıkarın.
  • Bebeğinizin kıyafetini soyarken her zaman dikkatli olmalısınız, elinizle başını veya vücudunu tutup destekleyerek soyma işlemi yapmanız daha sağlıklı olacaktır.
  • Annelerin yaptığı hatalardan biride bebeğinin çoraplarını tek elle hızlı bir şekilde çıkarmalısınız. Bu durum yanlış bir durum olduğu üzere bebeğinizin çoraplarını her iki elinizle yavaşça çıkarın.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz