Bebeği Dışarıda Emzirmek

  • ÇOCUK SAĞLIĞI
  • Bebeği Dışarıda Emzirmek için yorumlar kapalı
  • 736 kez görüntülendi

Bebeği Dışarıda Emzirmek

Başkalarının olduğu ortamlar da emzirmek ilk başlarda utandırıcı ve rahatsız edici görünebilir. Ancak biraz özgüven, doğru yer ve doğru giysilerle bu durum problem olmaktan çıkacaktır.

Bazı anneler yanlarında küçük bir battaniye veya şal bulundurarak emzirme sırasında bebeği ve göğsü örter. Ayrıca beşik pozisyonu için bir ana kucağı edinebilirsiniz. İster battaniye ister şal, isterseniz de ana kucağı kullanın, bebeğinizin ağzına herhangi bir şey değmediğine ve bebeğin nefes alacağı alanı daraltmadığına emin olun.

Bazı restoranlarda ve alışveriş merkezlerinde emzirme odaları bulunmaktadır. Bu ortamlar sizin için başkalarının ilgisinden kurtulabileceğiniz güvenli bir mekan sağlar. Çünkü bu odada yalnızca sizin gibi emziren anneler olacaktır.

Kolay emzirme için en uygun kıyafetler hangileridir?

Özellikle dış ortamlarda yararlı olan, emzirmeye elverişli giysiler bulunmaktadır. Özellikle bir elinizle bebeğinizi tutarak diğer elinizle üst giysinizi kaldırmaya çalışmak emzirme açısından problem olabilir ve emzirme pozisyonunun bozulmasına yol açabilir.

Çeşitli emzirme sütyenleri bulunmaktadır: çıtçıtlı, kopçalı, açılır kapaklı vb.. Bunlardan sizin için en konforlu olanı seçebilirsiniz. Doğumdan önce bunları satın alacaksanız göğsünüzün doğumdan sonra sütle dolması nedeniyle büyüyeceğini ve vücudun emzirmeye alışmasıyla birlikte tekrar küçüleceğini unutmayınız. Bunun yanı sıra önü fermuarlı ve göğsü açılabilen üst giysiler de bulunmaktadır.

Akıntı normal midir?

Kesinlikle normaldir. Emziren anneler personel yemeği, iş ortamı, alışveriş ve hatta bir arkadaşla kucaklaşırken göğüsten gelen akıntıya alışkındır. Ne zaman olursa olsun bu kesinlikle normaldir.

Bununla birlikte bebeğinizin resmini gördüğünüzde, bebek ağlaması duyduğunuzda ve hatta bebeğinizi aklınıza getirdiğinizde bile süt akıntısı olabilir. Bu sizin emzirmeye yönelik annelik içgüdünüzdür.

Ayrıca bir göğüsten emzirirken diğer göğüsten süt akabilir. Bu durumda bir havlu kullanarak diğer göğüsten gelen sütü alabilirsiniz.

Dış ortamda süt akıntısının verdiği huzursuzluktan kurtulmak için sütyen içine yerleştirilen emzirme petlerinden kullanabilirsiniz. Emzirme petlerine harcama yapmak istemiyorsanız temiz bir peçete de koyabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.