Bayılma Nedenleri ve Tedavisi

  • HASTALIKLAR
  • Bayılma Nedenleri ve Tedavisi için yorumlar kapalı
  • 674 kez görüntülendi

Bayılma Nedenleri ve Tedavisi

Geçici olarak uyanıklık halinin kaybolmasına halk arasında bayılma tıp dilinde senkop denir. Bu durumda beyin hücrelerine giden oksijen azalmış ve bilinç kaybolmuştur.

Bayılmanın Nedenleri; yorgunluk, uzun süre ayakta kalmak, ani heyecanlar, tansiyon yüksekliği, ani tansiyon düşüklüğü, sara – epilepsi, gebelik, kansızlık, damar sertliği ve kalp hastalıkları gibi pek çok sebepten dolayı bayılma olabilir.

Bayılmadan önce baygınlık hissi gelir. Sonra yüz kül rengini alır. Arkasından da terleme, çarpıntı, göz kararması ve baş dönmesi görülür.

Bu gibi durumlarda yapılacak ilk iş hastayı hemen yatırmak, elbise ve çamaşırlarını gevşetmektir. Ayrıca, hastanın soluk alıp vermediği ve kalp atışları kontrol edilmelidir. Hasta vakit kaybetmeden bir sağlık kuruluşuna götürülmelidir.

Bu yazı bayılma neden olur, bayılma nedenleri, bayılma sebepleri, bayılma nedir, bayılmanın nedenleri, bayılmanın yolları, bayılmanın sebepleri, bayılmanın belirtileri, bayılmada ilk yardım, bayılmada yapılması gerekenler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

bayılma yolları, bayilmanin yollari, bayılmak istiyorum, bayılma yöntemleri, bayılmaya hangi bölüm bakar, bayılmanın yolları nedir, neden bayılıyorum, kolay bayılma yolları, bayilmayi saglayan seyler, sürekli bayılıyorum

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.