Basur için Bitkisel Çözüm

  • ALTERNATİFTIP
  • Basur için Bitkisel Çözüm için yorumlar kapalı
  • 721 kez görüntülendi

Basur için Bitkisel Çözüm

Son yıllarda giderek artış gösteren bir rahatsızlık için bitkisel öneriler vermek istiyorum size bugün.

Çok kişinin utandığından dolayı kimselere anlatamadığı bu rahatsızlık hemoroid. Halk arasında sık kullanılan şekliyle ise basur.

Basur rahatsızlığı özellikle çok oturan kişilerde ve beslenme şekline dikkat etmeyen arkadaşlarda sık şekilde görülür.

Unutmayın ki konu sağlık olunca utanç konusunu göz ardı etmek gerekir. Bu sebeple ilk önce doktorunuza danışmanızı öneririm. Gerçi doktorunuz da size özellikle basur diyeti önerecek.

Basura iyi gelen bitkisel bir önerimiz var. İbrahim Saraçoğlu bu tavsiye ile basura kesin ve doğal çözüm sağlayabilirsiniz.

Tarifi: Sabah, öğle ve akşam yemeklerinden 15 dakika önce aç karnına olmak şartıyla, 1 yemek kaşığı dolusu taze yeşil dereotunu iyice çiğnedikten sonra su yardımı ile hap yutar gibi yutun.

Dere otunun bu şekilde kullanılması basura karşı mükemmel bir çözüm getirmektedir. Uygulamaya 1 ay boyunca aralıksız şekilde devam edilmelidir.

Basura iyi Gelen Yiyecekler: Ahududu, böğürtlen gibi meyveler damar büzücü özelliklerinden dolayı basur için faydalı besinler arasındadır. Ayrıca hurma, dereotu, keçiboynuzu, kapari, madımak otu gibi yiyecekler basura iyi gelmektedir.

Basura iyi Gelen Şeyler: Basur sorunu olanlar için yiyecekler ve öneriler dışında farklı uygulama önerilerimizde var. Şimdi sırayla bunları anlatalım.

Buz: Kan damarlarının şişliğini azaltarak basur sebebiyle kaynaklanan ağrıların anlık olarak rahatlamasını sağlar. Bunun için buz kütlesini bir beze veya havluya sararak basur olan bölgeye 20 dakika boyunca uygulayın.

Kuru Erik: Kuru erik sindirim sistemini hızlandırdığı gibi basur tedavisinde de etkilidir. Düzenli şekilde kuru erik tüketmek veya hoşafını yaparak içmek basur sorununu ortadan kaldırabilir.

Badem Yağı: Badem yağının yumuşatıcı bir etkisi vardır. Badem yapı basur olan bölgeyi nemlendirir ve yanma ile kaşıntı hissini azaltır. Badem Yağını pamuğa dökerek ağrı, kaşıntı veya sancı olan bölgeye uygulayın.

Basura Ne iyi Gelmez: Bazı gıdalar basur oluşmasını olumsuz yönde etkileyebilir. Baharatlı gıdalar (kırmızı biber, kara biber, pul biber, acı biber), lahmacun, çiğ köfte, hamburger, pizza, ketçap, turşu, sosis, turunçgiller (limon, mandalina, portakal, greyfurt), aşırı miktarda tüketilen çay ve kahve, asitli içecekler, enerji içecekleri, fazla tuzlu gıdalar ve konserve ürünler basura iyi gelmemektedir.


Basur sorunu yaşayan arkadaşlarımız beslenme şekillerine dikkat ederek, basur sancısı ve ağrısını en aza indirebilir. Özellikle sebze, meyve ve kepekli un mamulleri bol bol tüketmelisiniz. Basur için ne yapılır merak edenlere bir kaç öneri.

1-) Kepekli ekmek, yulaf ezmesi, keten, susam, sebze ve kabukları soyulmamış meyve yemeniz önerilir.
2-) Beyaz ekmek, çikolata, hamurlu yiyecekler, siyah çay ve kahveden mümkün olduğunca az tüketmelisiniz. Hatta hiç tüketmezseniz daha iyi olur.
3-) Hayatın akışında hafif şekilde spor veya düzenli yürüyüş yapmayı alışkanlık edinin.
4-) Tuvalet ihtiyacı giderilirken acele edilmemelidir.
5-) Müshil yapıcı ilaçlar kullanmanız önerilmez. Bunun sebebi bu ilaçların mineral kaybına neden olması ve basura iyi gelmemesidir.

basura-iyi-gelen-bitkilerBu yazı basura iyi gelen bitkiler meyveler şeyler okunacak dua yöntemler yiyecekler ilaçlar bitki tohumu otlar haplar krem hangisi bitkisel çaylar ne iyi gelir ne iyi gelmez ne sürülür ne yapmalı doğal kesin için fitil ilaç evde doğal kesin bitkisel çözüm hangi doktor bölüm bakar nedir basur nasıl geçer olur önlenir kanar ameliyat edilir tedavisi nasıldır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

, , , , , , , , ,

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.