Basen İnceltmenin En Etkili Yöntemleri

Basen İnceltmenin En Etkili Yöntemleri

Fazla kilolardan şikayetçi olan bayanların en çok sorun yaşadığı bölge basen ve karın bölgesidir. Vücutta yağların en çok biriktiği bölgelerin başında gelen basen bölgesi aynı zamanda yağların en zor eritildiği bölgedir. Bu nedenle ne sadece diyet yapmak ne de sadece spor yapmak tek başına basen inceltme konusunda yeterli olmayacaktır.

Basen İnceltmeyi Sağlayan En Etkili Yollar:

Öncelikle yediklerinize çok dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü özellikle yağlı yiyecekler tüketmek basen bölgesinde daha fazla yağ birikmesine neden olmaktadır. İlk iş yemeklerde kullanılan yağ miktarını azaltmak ve salatalarda mümkünse yağ kullanmamaktır. Şekerli gıdaların fazlaca tüketilmesi de basen inceltme konusunda sorunlar yaşanmasına neden olmaktadır. Hamur işi dediğimiz türde yiyecekler de basen bölgesinde kalınlaşmaya neden olur. Yapacağınız şey sebze ağırlıklı, sağlıklı bir diyet uygulamak ve bu diyeti egzersizlerle desteklemektir.

Uygulanan diyet yanında basen incelten bitkisel çaylar da basen inceltme yöntemleri arasında fayda sağlayacaktır. Günlük bir egzersiz programı oluşturup bu programa uymak çok önemlidir. Günlük yapılacak tempolu yürüyüşler basen ve bacak kaslarının sıkılaşmasını sağlayacağından çok faydalı olacaktır. Ancak bütün bunlar bir arada uygulanırsa faydalı olacaktır. Tek başına hiçbiri etkili olmayacaktır.

Basen İnceltmede Uygulanan Egzersizler

Dikkat etmeniz gereken en önemli konu alacağınız kalori miktarının yaktığınız kalori miktarından az olmasıdır. Spor salonuna gitmeden de yapabileceğiniz hareketlerle basen inceltme konusunda hedefe ulaşabilirsiniz. Plates, basen inceltme egzersizleri içinde en etkili yöntemlerden biridir. Bunun dışında ayakta bacaklarınız kapalı bir şekilde dururken bir ayağınızı öne doğru götürerek diz çökme hareketi yaparken baseni sıkmak da çok etkili bir egzersizdir. Bir de günlük yarım saat yürüyüş sıkılaşmayı sağlayan bir egzersiz olduğundan faydalı olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz