Baş Ağrısı için Şifalı Bitkiler

Baş Ağrısı için Şifalı Bitkiler

 

Günümüzde en sık rastlanan ağrı türü baş ağrısıdır. Sinir ve stres katsayımızın artması ile gündelik hayatın zorlukları birleşince ne yazık ki şiddetli ve sonu migrene kadar uzanan baş ağrısı problemleri karşımıza çıkmaktadır. Baş ağrısı için kullanılan ilaçlara karşı vücut zamanla bağışıklığını geliştirir. Bu durumun ortaya çıkmasıyla ilaçların baş ağrısı sorununa karşı etkisi giderek azalır.

Baş ağrısı için kullanılan ilaçlar etki etmemeye başlayınca insanlar genelde şifalı bitkilerle ve bitkisel çözümlerle baş ağrısına kesin çözüm bulma yolunu denerler. Halk arasında dilden dile birçok şifalı bitkinin ve bitkisel kürün bai ağrılarının geçmesi için iyi geldiği söylenmektedir.

Baş ağrısına neyin iyi geldiğini veya hangi bitkilerin baş ağrısını geçirdiğini sizin için araştırdık. Peki baş ağrısı sorunu için tamamen katkısız, doğal ve bitkisel çözüm yollarını denemeye ne dersiniz?

– Rendelenmiş ardıç meyvelerini sirke içerisinde bir süre bekletin ve tülbent ile alarak baş ağrısı sorunu yaşadığınız bölgeye yerleştirerek bir süre bekleyin. Bir süre sonra baş ağrısı sorunu ortadan kalkacaktır.
– Anason tohumu baş ağrısı için etkili bir bitkidir. Anason tohumu yakılarak çıkartılan dumanın solunması baş ağrısı sorununu ortadan kaldıracaktır.

– Ayçiçek yağı özellikle omuz ve yukarı ile ilgili yaşanan bir çok rahatsızlığa iyi gelir. Ayçiçek yağı gargara yapılırsa baş ağrısı, kronik baş ağrısı ve gerginlik gibi sorunları ortadan kaldıracaktır.
– Nane çayı ve üzerlik otu ile yapılarak içilen çaylar sayesinde baş ağrısı sorununa çözüm bulabilirsiniz.

– Muz, baş ağrısı için çok etkili bir meyvedir. İçerisinde bulunan magnezyum sayesinde baş ağrısı ortadan kalkar.
– Ihlamur çayı çiçekleri ile elde edilmekte olan ıhlamur ruhu, baş ağrısı sorunlarını ortadan kaldırır.

– Limon suyu ve kahve karışımı sayesinde baş ağrısı probleminize çözebilirsiniz.
– Tarçın ve karabiber karıştırılarak baş ağrısı tedavisinde kullanılır.

Bu yazı baş ağrısı için şifalı bitkiler bitkisel ilaçlar, baş ağrısı nasıl geçer, baş ağrısına ne iyi gelir iyi gelen bitkiler bitki çayları nelerdir, baş ağrısının tedavisi, baş ağrıyınca ne yapılır baş ağrısına bitkisel doğal kesin çözüm nedir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

kına baş ağrısına iyi gelirmi, baş ağrısı için şifalı bitkiler, limon baş ağrısına iyi gelirmi, nane çayı baş ağrısına iyi gelirmi, muz baş ağrısına iyi gelirmi, baş ağrısı ağrınca neden geçer, baş agrısına ne iyi gelir, kahve bas agrisina iyi gelirmi, kiraz baş ağrısına iyi gelirmi, limon bas agrısına ıy gelirmi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz