Baş ağrısı için 7 Çözüm Önerisi

Baş ağrısı için 7 Çözüm Önerisi

Baş ağrısı muhtemelen vücudunuzla uğraşmak zorunda kaldığınız en kötü şeydir, sayısız işinizin başında, mesleki ve ev içi sorumluluklarınız. Ancak gerçek şu ki, baş ağrıları tüm yaş grupları ve cinsiyetler arasında oldukça yaygındır, bu nedenle onlarla mücadele etmenin en iyi yolu her zaman anında bir tedavi sağlamaktır.

Baş ağrısına, memnun edilmesi zor bir patrona, kötü bir trafik sıkışıklığına, eşinizle ilgili korkunç bir tartışmaya, çok fazla gürültüye veya tamamen unutmuş olduğunuz son bir süreye neden olabilecek sayısız şeyler var ve şimdi bununla mücadele etmek zorundasınız. Bazen küçük zevklerimiz bile bize baş ağrısı verebilir, örneğin daha çok beyin donması olarak bilinen bir dondurma baş ağrısı. Tıp pratisyenleri bir baş ağrısının temelde vücudunuzun duygusal veya fiziksel strese tepkisi olduğuna inanır.

Stres sık sık baş ve boyun kaslarınızın kasılmasına neden olur ve bu da baş ağrısının ortaya çıkmasına neden olur. Kan damarlarınızı daraltıp ağır damar ağrıları veya migrenlere neden olabilir. Enfekte olmuş veya tıkanmış sinüsler probleminiz varsa, zonklayan bir baş ağrısı sık sık ziyaretçi olabilir, ancak sizi bu korkunç acıdan kurtaracak birçok hızlı DIY tedavisi olduğu için umutsuzluğa kapılmayın.

Bir baş ağrısı enerjinizi gerçekten kaçırır ve vücudunuzu yorgun ve yorgun hale getirir . Evde kolayca hazırlanabilen ve baş ağrınızdan anında kurtulabileceğiniz 7 çarpanın bir listesini hazırladık.

İşte evde düzeltebileceğiniz 7 doğal baş ağrısı ilacı!

1. Butterbur Ekstresini deneyin

Butterbur, migren için tanınmış ve güçlü bir ilaç olan dikkat çekici bir bitkidir ve tüm migren uzmanları bunu bir ani tedavi olarak önermektedir. Birçok çalışma, en yaygın kullanılan butterbur özü olan Petadolex’in, migren ataklarının yoğunluğunu ve oluşumunu büyük bir etkinlikle azalttığını kanıtlamıştır. Düzenli olarak migren ağrıları yaşarsanız, günde iki kez 75 mg ile başlamalı ve bu tedaviye bir ay boyunca devam etmeli, ardından dozu günde iki kez 50 mg’a düşürmelisiniz.

2. Magnezyum

Magnezyumun migren ataklarının güçlü bir tedavisi olduğuna inanan birçok tıbbi araştırma yapılmıştır. Bu esansiyel mineral genellikle migren diyetinden yoksun bulunur, bu korkunç kafa yarıcı ağrılardan muzdarip olanlar için süslü bir tıbbi terimdir ve düşük magnezyum seviyeleri beyninizde ortaya çıkan bu ağrılarla yakından ilişkilidir. Son zamanlarda yapılan bir klinik çalışma, magnezyum takviyelerinin sadece baş ağrısını tedavi etmediğini, aynı zamanda tekrar oluşmalarını önlediğini kanıtladı.

Doktorlar, günde 400 mg şelatlı magnezyum, yavaş salınan magnezyum veya magnezyum oksit dozunu önermektedir ve bu takviyeleri yerel tıbbi mağazanızda kolayca bulabilirsiniz. Bununla birlikte, bazı hastalarda magnezyumun sıklıkla ishale neden olabileceğini unutmayın. Kuru incir, bitter çikolata, kabak çekirdeği ve uskumru gibi yiyecekleri yiyerek bile doğal olarak tüketebilirsiniz.

3. Zencefil Çay

Zencefil, prostaglandin sentezinin oluşumunu önleyerek migrenlerin önlenmesine ve iyileştirilmesine yardımcı olabilir. Aynı zamanda, migrenlerin neden olduğu mide bulantısını önler ve iyileştirir.

Tek yapmanız gereken hoş ve buharlı bir fincan zencefil çayı hazırlamak 30 dakika. Üç çeyrek zencefilli dilime ihtiyacınız var, onları 2 bardak suya kaynatın ve bir bardağa dökmeden önce en az yarım saat buharda bekletin ve ilginç lezzetinin ve anında rahatlamasının tadını çıkarın.

4. Biberiye ve Kekik Yağı

Bu uçucu yağların birkaç damlası, sizi korkunç bir migren atağında rahatlatmanıza yardımcı olabilir. Bir biberiye yağı ya da kekik yağı ya alın ve hem tapınaklar hem de alnınıza masaj yapın. Sadece cildinize nazikçe masaj yapın ve ardından ilacın işe yarayabilmesi için birkaç dakika dinlenin.

Son zamanlarda yapılan bir çalışma biberiye yağı ve kekik yağının, doğal bir COX-II önleyicisi olan ve örneğin ibuprofen gibi nonsteroid anti-enflamatuar ilaçlar gibi çalıştığı karvarol açısından zengin olduğunu ortaya koymuştur.

5. Papatya Çayı

Papatya çayı dikkat çekici bir ağrı kesici ve gevşetici olarak selamlanır ve ihtiyacınız olan tek şey kafanızdaki korkunç acıdan kurtulmak için bir bardak.

Bu yüzden, ocağı ısıtın ve kendinize bir bardak papatya çayı demleyin, bir bardağa dökmeden ve tadını çıkarmadan önce suyun en az 10 dakika boyunca buharını bekleyin. Tatlandırıcılardan kaçının veya birkaç damla bal eklemeniz gerekir. Sakin ve rahat bir ortamda sıcak çayın tadını çıkarın.

6. B2 Vitamini

Son zamanlarda yapılan bir çalışma, 400 mg Vitamin B2 dozajının, özellikle riboflavin, her gün üç ay boyunca tüketilirse migren ataklarına son verebileceğini kanıtladı. Bu vitamin sadece baş ağrısını iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda hastalıklarla mücadele eden ve oluşmasını önleyen uzun süreli bir tedavi olduğunu kanıtlar.

B2 Vitamini’ni susam, balık, peynir ve badem gibi yiyeceklerle tüketebilirsiniz.

7. Lavanta ve Nane Yağları

Bir ayak banyosunun veya pedikürün migren için güçlü ve geleneksel bir ilaç olduğuna inanılmaktadır. Görüyorsunuz, sıcak su ayaklarınızda kan birikmesine neden oluyor ve bu da kafanızdaki kan damarlarında oluşan basıncı durduruyor. Bazı lavanta veya nane yağını dökerseniz, sizi rahatlatır, sinirlerinizi gevşetir ve anında baş ağrınızı dindirir.

Doğal bir tedavi her zaman en iyisidir, çünkü yan etkisi yoktur ve her bir besin maddesi ile dolu gıda maddesi vücudunuzun çeşitli organlarını ve fonksiyonlarını yeniler. Baş ağrıları size çok fazla mücadele ve acıya neden olur, ancak eldeki bu kolay ev ilaçları sayesinde, artık bu kadar acı veren bir ıstıraba katlanmak zorunda değilsiniz!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz