Barfiks Nasıl Çekilir Faydaları Nelerdir

Barfiks Nasıl Çekilir Faydaları Nelerdir

Barfiks, vücudun kendi ağırlığı ile yapılan yine şınav kadar önemli bir body egzersizidir.

Şınav ile birlikte kombine edildiğinde vücudunuzun belden üst kısmının gelişmesinde büyük yarar sağlayacatır. Şınav göğüs, kol kaslarınızı çalıştırırken, barfiks kol ve sırt kaslarını kullanır.

Barfiks ile kanat kaslarınız güçlenir ve vücudunuzun üçgen bir biçim alması kolaylaşır. Çoğu sporcu zorlayıcı bir egzersiz olduğu için barfikse sıcak bakmaz, ancak barfiks vücut geliştirme sporunun olmazsa olmazlarındandır. Ayrıca gelişim çağında boy uzamasına yardımcı olduğu bilinmektedir.

1. Barfiks nasıl çekilir?
Bilinen 2 tür barfiks egzersizi vardır, bunlardan biri avuç içlerinin size dönük olduğu diğeri de tam tersi şeklidir. Elleriniz omuz hizasında olacak şekilde barfiks aletine tutunun. Kendinizi aşağıya salın ve çeneniz demiri geçecek kadar yükselmeye çalışın ve sonra tekrar eski pozisyona dönün.

2. Barfiks çekemiyorum, nasıl daha fazla barfiks çekebilirim.
Bariks çekemiyorsanız acele etmeyin, ilk başlarda zorlanaksınız, yapmanız gereken barfiks egzersiz konumu aldıktan sonra kendinizi çekebildiğiniz kadar yukarıya çekmek, bu başlarda çok ufak kıpırdamalar dahi olabilir, kollarınızı geliştirmek için altarnatif egzersizler yapın. Barfiks sayınızı artırmak için ise her hafta bir adet daha fazla barfiks çekmeye çalışın zamanla nasıl geliştiğinizi göreceksiniz. Şuan 5 barfiks çekebiliyorsanız 5 hafta sonunda 10 bariks çekebilecek duruma gelmelisiniz.

Bu yazı barfiks nedir, barfiks nasıl gelişir, barfiks nereleri geliştirir, barfiks nasıl çekilir, barfiksin faydaları, barfiksin yararları, barfiks çekmenin faydaları, barfiks çekme yöntemleri konusunda yazılmıştır.

barfiks ne işe yarar, barfiks çekmenin faydaları, barfiksin faydaları, barfiks faydaları, barfix ne işe yarar, barfiks çekmek ne işe yarar, barfix yararları, barfiks nereleri geliştirir, barfiks yararları, barfiks aleti ne işe yarar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz