Balık Yağının İstanbul Şirinevler Avcilar Faydaları Nelerdir?

Balık Yağının İstanbul Şirinevler Avcilar Faydaları Nelerdir?

Besin takviyeleri içinde balık yağları ilk sırada gelir. Sağlık için çok önemli olan Omega3 yağları yönünden zengin olan balık yağı, özellikle balık yiyemeyenler için harika bir besin desteği sağlıyor. Balık sevmeyenler ya da düzenli olarak balık yiyemeyenler için omega3 yağ asidi almanın yolu, balık yağlarından geçiyor. Peki, bu takviyeler ne işe yarıyor? Balık yağının faydaları neler? İşte 10 faydası…

1)Kalp Sağlığı İçin İyidir

Omega3 yağ asidi kalp dostudur. Kalp sağlığını korumak ve kalp hastalıklarından korunmak için balık yağları çok önemlidir. Kolesterol seviyelerinin düzenlenmesini sağlayan bu kapsüller, aynı zamanda trigliserit, kan basıncı ve plaklar üzerinde de olumlu etkilere sahiptir.

2) Zihinsel Bozuklukları Giderir

Yaklaşık olarak %60’ı yağdan oluşan bir organ olan beyindeki bu yağların büyük bir bölümü de omega3 yağ asitleridir. Dolayısıyla, balık yağı takviyesi ile alacağınız omega3 yağ asitleri, depresyon gibi bazı zihinsel bozuklukların giderilmesine yardımcı olur. Bazı zihinsel hastalıklara sahip kişilerde yapılan bir çalışmada, omega3 yağ asidi eksikliği gözlemlenmiştir.

3) Kilo Kontrolüne Yardımcı Olur

Beden kitle indeksinin 35’in üzerinde olması, obezite hastalığının göstergesidir. Yetişkinlerin yaklaşık %15’lik kısmı obezite grubuna giriyor. Balık yağı, obezite ile başa çıkmanın en iyi takviyelerinden biridir.

4) Göz Dostudur

Beyinde olduğu gibi gözlerde de omega 3 yağ asitleri vardır. Dolayısıyla, bu yağ asitlerinden yeterli miktarda almayan kişilerde göz bozuklukları ve göz hastalıkları meydana gelir. Bu kişilerde göz hastalığı riski önemli ölçüde artmaktadır.

5) Cilde İyi Gelir

İnsan vücudunun en büyük organı, cilttir. Bol miktarda omega3 yağ asidi içeren bu organa ne yazık ki gerekli özeni göstermiyoruz. Dışarıdan yaptığımız bazı takviyeler olsa da, içeriden yapılan takviyeler çok daha önemlidir. Bu da doğru beslenmeden geçiyor. Daha güzel bir cilt için omega 3 yağ asidi içeren balık yağı takviyelerine ihtiyacınız olacak.

6) Karaciğer Yağlanmasına İyi Gelir

Kilo alımında en büyük rolü oynayan organların başında karaciğer geliyor. Balık yağı takviyeleri, karaciğer yağlanmaları ve onunla birlikte gelen karın çevresindeki yağlanmaların önüne geçiyor.

Günlük alınması gereken doz kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Gerekli test ve tahlilleri yaptırarak omega3 yağ asidi takviyesi için doktorunuza danışmalısınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz