Bağışıklığı Güçlendirmenin Doğal Yolları !

Bağışıklığı Güçlendirmenin Doğal Yolları !

Kim hasta olmak ister ? Neredeyse tüm gün boyunca ya da daha uzun süre yatakta yatmaya sebep olacak  can sıkıcı semptomlara sahip olmak ister ? Sık sık hasta olmak , soğuk algınlığı veya öksürükten kaçınmak için bağışıklık sisteminizi iyileştirmek ve güçlendirmek için doğal yolları bulmamız gerekir. Yılda birkaç kez hasta olmanın normal olduğunu düşünseniz de, aslında hiçte öyle değil. Akan bir burun, boğaz ağrısı, vücut ağrısı, enerji yetersizliği, hapşırma, öksürük  ve  yıl boyunca birçok kez grip olmak zayıf bir bağışıklık sisteminin bir işaretidir.


Bu sebeple, herhangi bir hastalığa ve hatta daha ciddi sağlık sorunlarına engel olmak ve bunlarla mücadele etmek için bağışıklık sisteminizi güçlendirmeniz gerekiyor.

Bu nedenle bağışıklığı güçlendirmek için öncelikle  sağlıklı ve dengeli beslenmek gerekir.  Diyetinize et ve süt ürünlerinden oluşan zengin protein kaynakları  sebze, meyve ve tam tahıl ürünleriyle çeşitlendirerek, bağışıklık sisteminizi hastalıklara karşı doğal kalkan haline getirebilirsiniz.

Bağışıklık sisteminizi artırmak ve bir daha asla hasta olmamak için  basit ipucu ve dahası, yaygın soğuk algınlığı ve grip belirtilerinden 24 saatten kısa sürede kurtulmanıza yardımcı olabilecek tavsiyeler ise ;

*  Güçlü probiyotik takviyeleri alın . Kefir, turşu, lahana turşusu,  probiyotik yoğurt,  peynir ,kimchi ve miso gibi fermente gıdalar tüketin.

* Her gün organik sebze ve meyve tüketin.

* Diyetinizden şekeri ve sütü çıkarın.

*  Yaşınız için önerilen uyku saatlerini aldığınızdan emin olun . Düzgün, yüksek kaliteli uyku, sağlığınızı destekleyecek ve eski haline getirecektir.

*  Stres azaltmanın bir yolunu bulun . Stres, zayıf bağışıklık sisteminin önde gelen nedenlerinden biridir ve kolayca hastalanmanızın sebebidir. Örneğin, meditasyon, yoga veya en sevdiğiniz müziği dinlemeyi deneyin. Sizin için en iyi olanı görüp yaşam biçiminize ekleyin.

*  Alkol tüketiminden kaçının.

* Düzenli bir  fiziksel aktiviteye sahip olduğunuzdan emin olun. Örneğin, her gün en yakın parkta 30 dakikalık bir yürüyüş yapın veya bisiklet sürün.  Ayrıca, bazı egzersiz programınada başlayabilirsiniz. Düzenli fiziksel aktiviteye sahip olmak bağışıklık sisteminizin yapımında ve genel sağlık ve vücudunuzda büyük bir rol oynamaktadır.

* Genellikle günde içtiğiniz suyu iki katına çıkarın.

* Dilinin altına veya günde üç kez, boğazınızın arkasına üç veya beş tane kekik yağı damlatın.

* Bir çay kaşığı elma sirkesini bir bardak suya ekleyip için.

* Bağışıklık sistemini geliştirmek için doğal bitkisel takviyeleri kullanın.

* Süt ve şekeri tüketmeyi bırakın (meyveler dahil)

* Hayata olumlu bakın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , ,

Yorum Yaz