Bağırsak Parazitleri için Bitkisel Çözümler

Bağırsak Parazitleri için Bitkisel Çözümler

Bazen sağlıksız beslenme neticesinde olur olmadık mide ve bağırsak ağrıları çekeriz. Bu ağrıların genelde nedeni bağırsaklarda oluşan parazitlerdir. Peki bağırsak parazitlerine kesin çözüm nasıl sağlanır?

Şimdi ilk olarak bağırsak parazitleri için uygulanan bitkisel kürü ve daha sonra ise bağırsak parazitine iyi gelen diğer şeyleri anlatmak istiyorum.

Bağırsak parazitlerini 2 grupta inceleyebiliriz. Yuvarlak solucanlar ve Kıl kurtları. Ahmet Maranki bitkisel yollarla bu 2 gruba dahil olan bağırsak rahatsızlıklarından kurtulmak için önerilerini paylaştı.

Yuvarlak solucanlar 10-20 cm civarında olup genede 3 -10 yaş arasında görülür. Bağırsaklarında yuvarlak solucan olan çocuklarda karın şişliği, karın ağrısı, zayıflama ve kaşıntı görülür. Yuvarlak solucanların tedavisi için 1 su bardağı kaynar suya 1 tatlı kaşığı kadar papatya atılır. 10 dakika kadar demlenerek süzülür. Yemeklerden 1 saat kadar önce olmak şartıyla her gün 3 bardak içilir.

Kıl kurtları ise 3-4 milimetre boylarında olup çıplak gözle çok zor görülebilen minik kurtlardır. Bağırsaklarında kıl kurdu olanlar uykusuzluk, sinir bozukluğu, baş dönmesi ve apandisit bölgesinde ağrı sorunu çekerler. Kıl kurtlarını yok etmek için her sabah aç karnına 250 gram çilek yenmelidir. Eğer öğleye kadar başka bir şey yemezseniz etkisini görürsünüz.

Kabak Çekirdeği: Bağırsak paraziti tedavisinde en fazla önerilen kabak çekirdeğidir. Çiğ halde tüketilen kabak çekirdeği bağırsak kurtlarını azaltıcı konumdadır. Bunun yanında ufak bir kase kabak çekirdeği, kabuklarıyla birlikte robottan geçirilir, içine ufak bir kase yoğurt eklenir ve kabak çekirdekleriyle iyice karışması sağlanır. Bu karışım, sabah aç karnına kahvaltı olarak yenir ve yaklaşık bir saat sonra bir bardak su içilir. Kür şeklinde uygulanan bu yöntem, bir hafta uygulanıp bir hafta ara vermek suretiyle üç kez tekrarlanır. Bu yöntemi uygulayıp ilk kür denemesinde parazitlerini düşürenler vardır.

Kekik: Bir diğer yöntem de, yaban kekiği kürü olarak bilinir. Çocuklar da bir tatlı kaşığı, büyükler de bir tatlı kaşığı önerilmektedir. Çiğnemeden yutulması gereken yaban kekiği su ile içilir. Sabah ve akşam birer kez olarak uygulanan kekik kürü bir hafta boyunca uygulanır. Dikkat edilmesi gereken nokta ise hamile olan kadınların yaban kekiği kürünün düşük tehlikesine karşın uygulanmamasıdır.

Bağırsak kurtları ve parazitlerinin oluşumu ile kıl kurdunu önlemek için şu uygulamalar yapılabilir.

Sık duş veya banyo yapılması, Tırnakların kısa kesilmesi, ellerin iyi yıkanması, Yatak çarşafları, yastık kılıfları, pijama, iç çamaşırlar ve havluların sıcak suda yıkanması.

Odaların iyi havalandırılması, Ailedeki tüm bireylerin aynı zamanda antihelmintikler ile tedavi edilmesi, Tedavinin 2-3 hafta sonra tekrarlanması.

Bu yazı bağırsak parazitlerine iyi gelen yiyecekler bitkiler besinler ilaç hangi bölüm bakar kekik doğal kesin bitkisel çözüm çare evde son hangi doktora gidilir ne iyi gelir en etkili ilaç karşı çözüm için sarımsak ilaç isimleri detoks kabak çekirdeği doğal öneriler nasıl teşhis edilir tedavi edilir düşürülür yok tespit atılır oluşur bağırsak parazitine çörek otu konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

parazit neden olur, Parazit nasıl geçer, parazit nasıl oluşur, parazit neden oluşur, bağırsak paraziti neden olur, bağırsak parazitleri neden olur, parazitleri yok eden bitkiler, bagırsak kurtlarından nasıl kurtuluruz, parazite ne iyi gelir, parazitler nasıl oluşur

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz