Bağırsak Kurdu ve Bitkisel Çözüm

Bağırsak Kurdu ve Bitkisel Çözüm

Bağırsak kurtları çok fazla önemsemesek bile özellikle son dönemlerde ne yazık ki çok sık rastlanan bir hastalık. Birçok kişi bağırsak kurdu taşıdığını bilmeden hastanelere koşuyor. Çok fazla ilerlemediği sürece bağırsak kurduna çözüm bulmak oldukça basit. Bu yazımızda bağırsak kurtlarının neden olduğundan tutun da bağırsak kurduna çözüme kadar geniş bir yelpazeyi içine alıyor.

Bağırsak Kurdu Nedir? İnce bağırsağa yerleşerek enfeksiyona neden olan omurgasız bir canlıdır. Karın ağrısı, ishal ve kusma yapar. Silindirik yapıdadır ve asalak olarak yaşar. 35 cm uzunluğa ulaşabilir. Larvaları, kirli sular ve yiyeceklerle bağırsağa yerleşir. Larvalar, akciğere ulaşırsa, akciğer iltihabına yol açabilir.

Bağırsak Kurdu Belirtileri: Başlıca belirtileri karın ağrısı, ishal ve kusmadır. Ayrıca, karında şişlik, bulantı, iştahsızlık ve kilo kaybı görülebilir.

Bitkisel Bağırsak Kurdu Tedavisi: Bağırsak solucanlarına karşı etkili olan başlıca bitkiler Acıağaç, Acıbakla, Badem, Çakaleriği, Dut, Duvarsarmaşığı, Eğreltiotu, Horasani, Isırgan, Kabak, Kantaron, Kayısı, Kekik, Kızılcık, Kokarağaç, Nar, Okaliptüs, Papatya, Pelinotu, Sarımsak, Sedefotu, Solucanotu, Şeytanotu, Şimşir, tarhun, Üzerlik otu ve Yersomunudur.

Kabak: Kabak çekirdeği bağırsak kurtlarını felç edici etkilere sahiptir. Bunun için en az iki avuç dolusu balkabağı çekirdeği yemek gerekebilir. Kabak çekirdeği yendikten 3-4 saat sonra 30 – 40 gram kadar hintyağı içilerek felç olmuş parazitlerin dışarı atılması sağlanır. Hint yağı yerine müshil etkili başka bir bitki de kullanılabilir. Kabak çekirdeği özellikle şeritlerde etkilidir.

Karanfil: Günde içilecek 2-3 bardak demli karanfil çayı bağırsak solucanlarını düşürmeye yardımcı olur

Zencefil: Bağırsak kurtlarına karşı oldukça etkili olan bir diğer bitki de zencefildir. Yarım çay kaşığı kuru zencefili bir bardak kaynamış suda demlendşrdşkten sonra hazırlayacağınız çayı içebileceğiniz gibi zencefili baharat olarak kullanabilir ya da limonatanıza katabilirsiniz.

Sarımsak: Birkaç diş sarımsağın suyunu sıktıktan sonra bir bardak havuç suyu ile karıştırıp gün içerisinde 1-2 saat arayla içmek faydalı olacaktır.

Pelinotu: 1 lt suya 3 tutam pelinotu konup, kaynatılır ve süzülür. Günde 4 kez 1 fincan içilir. Gebelerde düşüğe sebep olabileceği için gebeler kullanmamalıdır.

Eğreltiotu: 1 lt kaynamış suya 2 tutam eğreltiotu konulup demlendikten sonra süzülür. Bu çaydan, aç karına yarım saat arayla birer bardak içilir. Eğrelti otu çayı özellikle şeritlere karşı etkilidir.

Pelinotu, Papatya, Sinameki: Bu bitkilerin her birinden 30′ar gram kadar alınarak karıştırılır ve bir bardak kaynar suya 2 çay kaşığı atılıp 10 dakika demlendikten sonra süzülür ve ve her gece 1 bardak içilir.

Bu yazı bağırsak kurdu tedavisi, bağırsak kurdu belirtileri, bağırsak kurdunun zararları, bağırsak kurduna bitkisel tedavi, bağırsak kurduna ne iyi gelir, bağırsak kurduna kesin çözüm, bağırsak kurduna hangi bölüm bakar, bağırsak kurdu nasıl düşer tedavi edilir, bağırsak kurdu neden oluşur, bağırsak kurdu nasıl geçer konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

bağırsak parazitlerine hangi bölüm bakar, bağırsak kurduna hangi bölüm bakar, bağırsak kurduna bitkisel çözüm, bağırsak kurtlarına bitkisel çözüm, bağırsak kurtlarına kesin çözüm, parazitlere hangi doktor bakar, bağırsak kurdu belirtileri, bağırsak kurduna kesin çözüm, bağırsak parazitlerine hangi doktor bakar, bağırsak kurdu nasıl geçer

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz