Bademcik İltihabı için Şifalı Bitkiler

  • ALTERNATİFTIP
  • Bademcik İltihabı için Şifalı Bitkiler için yorumlar kapalı
  • 746 kez görüntülendi

Bademcik İltihabı için Şifalı Bitkiler

Bu yazıyı okuyan herkes hayatı boyunca en az bir kere bademcik iltihabı sorunu yaşamıştır. Peki evde bitkisel tedavi yöntemleri ile bademcik iltihabına kolay tedavi uygulamak mümkün mü? Sonuçta sürekli olarak ilaç kullanmak iyi bir öneri değildir ve vücudu yıpratır.

Bademcik iltihabı özellikle soğuk kış aylarında yetişkinlerde ve çocuklarda çok sık rastlanan bir durumdur. Birçok nedeni ve sebebi olsa da, bademcik iltihabının en sağlıklı tedavisi şifalı bitkilerle bitkisel çözümler bulmaktır. Bademcik iltihabı nasıl geçer ya da bademcik iltihabına ne iyi gelir diye düşünmenize gerek yok. Tedavisinde bitkisel yöntemleri deneyin yeter.

Ahmet Maranki bademcik iltihabı ile mücadelede bitkisel tedavi yollarını bizimle paylaştı.

– Kekik, okaliptüs, ıhlamur, kuşburnu, ebegümeci, böğürtlen, ada çayı, sinirli ot ve kayışkıran gibi bitkilerin tamamı birer tutam kaynamakta olan 2 litre suyun içine atılır ve 1 saat demlenir. Bu karışımı 1 gün içinde, su yerine içerek tüketmeniz gerekir. Gün içinde her susadığınızda bu karışımı içiniz.

– Ağız içinden kulak çöpü vasıtası ile bademciklere tuz sürerseniz bademcik iltihabı boşaltır.

– Erik yaprağı kaynatılıp suyu ile gargara uygulanabilir.

– 1 bardak kaynar suyun içine 1 kaşık dövülmüş kenevir atılır. 10 dakika bekledikten sonra içilir.

Şimdi ise bademcik iltihabına iyi gelen bitkileri ve kullanım şekillerini anlatmak istiyorum.

Kekik: Gün boyunca gargara olarak kullanılabilir. 1 bardak kaynar derecedeki suya 1 çay kaşığı kadar kekik atıp bir-iki dakika demlendirdikten sonra süzerek elde edeceğiniz çayı gargara olarak kullanabilirsiniz.

Sarımsak: Günde çiğnenerek yenecek 2-3 diş sarımsak bademcik iltihabını gidermek için oldukça faydalı olacaktır. Sarımsak kokusunun önüne geçmek için cacık şeklinde ya da bol maydanozlu ve limonlu bir salatayla birlikte yenilebilir.

Ada Çayı: Hazırlayacağınız bir bardak ada çayı ile gün için 3-4 kez gargara yapmak bademcik iltihaplarını gidermeye yardımcı olur.

Şimdi sizlere doğal yöntemler kullanarak yapılacak bazı gargara türleri hakkında bilgi vermek istiyorum.

1- Sirke ile Gargara: Yarım su bardağını elma sirkesi ile doldurup içerisine bir tatlı kaşığı tuz ve bir tatlı kaşığı karbonat ilave edilir ve karıştırılır. Elde edilen bu karışım ile gargara yapılır. Bu işlem günde birkaç kez tekrarlanır.

2- Tuz gargarası: bulunduğumuz ortamda imkanlar kısıtlı ise bir çay bardağı ılık su içerisine bir tatlı kaşığı tuz eklenir ve karıştırılır. Bu karşımla gargara yapılır. Bu işlemde günde birkaç tekrarlanabilir.

Bu yazı bademcik iltihabına iyi gelen şeyler antibiyotikler bitkisel çözüm besinler batikon ilaç elma sirkesi hangi antibiyotik en etkili çözüm soğuk iyi gelir mi ne iyi gelmez sarımsak için kullanılan iğne pastil ne yapabilirim dua doğal kesin çözüm çare ne yemeli ne kadar sürede geçer nasıl geçer tedavi edilir kurutulur patlatılır alınır hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

boğaz iltihabına iyi gelen şifalı bitkiler, bademcik iltihabina iyi gelen bitkiler, bademcik iltihabı şifalı bitkiler, bademcik iltihabı için şifalı bitkiler, bogaz iltihabına iyi gelen bitkiler, bademcik iltihabına ne iyi gelir, bademcik ağrısına iyi gelen bitkiler, boğaz iltihabı için şifalı bitkiler, bogaz iltihabına bitkisel çözüm, boğaz iltihabına doğal çözüm

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.