Ayva Çekirdeği Maskesi Yapılışı

  • ALTERNATİFTIP
  • Ayva Çekirdeği Maskesi Yapılışı için yorumlar kapalı
  • 917 kez görüntülendi

Ayva Çekirdeği Maskesi Yapılışı

Daha önce ayvanın kendisini detaylı bir şekilde anlatmıştık. Oysaki ayvanın sadece meyvesi değil, yaprağı, ağacı ve hatta çekirdeği bile şifa kaynağıdır. Bir meyvenin çekirdeğinin nasıl şifa kaynağı olduğunu merak ediyorsanız hemen cevaplayalım. Parfüm ve bal üretiminde de sıklıkla yararlanılan ayva çekirdeği bu özelliğinden dolayı tarihin hemen her sayfasında insanların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Son derece farklı alanlarda kullanılan bu mucizevi meyvenin çekirdeği ile cilt sağlığınızı da koruyabilirsiniz.

Ayva çekirdeği maskesi

Çekirdeklerine ihtiyaç duyarken oldukça şifalı olan meyvesini boşa harcamamak adına ondan komposto yapabilirsiniz. Hem ishale hem de bağışıklık sisteminin güçlenmesine etki yapan kompostosunun faydaların daha sonradan değineceğiz. Dilerseniz şimdi ayva çekirdeği kremi nasıl yapılır ve kullanılır onu belirtelim.

Yarım kilo kadar ayvanın çekirdeğini çıkararak bir cezvenin içerisinde haşlayın. Cezvenin içerisine çok fazla su koyulmaması gerekmektedir. Bunun için bir ölçü vermek zor ama yine de bir yemek kaşığını dolduracak ayva çekirdeğine bir buçuk çay bardağı su ekleyerek az miktarda haşlamanız gerekmektedir.

ayva çekirdeği kremi

Daha sonrasında ise haşlanan bu suyu kapalı bir şişe içerisine yerleştirerek bir süre bekletmeniz gerekmektedir. Bazı internet sitelerine göz attığımız zaman bu sürenin on beş gün olduğu söylenmektedir. Fakat benim deneyimlerime göre beş gün sizin için yeterli olacaktır. Bu arada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise bu karışımın kesinlikle buzdolabına koyulmaması gerektiğidir.

Lekeler İçin Ayva Çekirdeği Maskesi !

Bu karışımı buzdolabından çıkardıktan sonra suyunu süzün ve bunu yüzünüze uygulayın. Bu karışımın jel haline gelmesi gerekmektedir. Ayva çekirdeği haşlandıktan ve su içerisinde beklemeye bırakıldıktan sonra hafifçe jel kıvamına gelir. Bu da sivilcelerinizin ve sivilceler sonrası oluşan lekelerin ortadan kaldırılması açısından son derece önemli bir yardımcıdır. Bu sayede geceleri yatmadan önce bu karışımı sivilce lekelerinin bulunduğu yerlere uygulamanız durumunda kısa süre içerisinde etkisini görebilirsiniz. Gerek internette yer alan yorumlara gerekse blog yazarlarına göz attığımız zaman sivilcelerin tedavi edilmesinde ayva çekirdeği kreminin son derece büyük bir önemi olduğunu belirtmek mümkündür. Bunun yanı sıra kendi deneyimlerime göre de hızlı bir düzelmenin oluştuğunu söyleyebilirim.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.