Ayva Çekirdeği Jelinin Mucizevi Faydaları

Ayva Çekirdeği Jelinin Mucizevi Faydaları

Ayva Çekirdeği Jelinin Mucizevi Faydaları ‼️

Ayva çekirdeği bir miktar suya katıldığında suyu jel kıvamına getirir. Bunun sebebi de çekirdeğin içerdiğin suda kendini bırakan antioksidan yapılardır. Bir su bardağı suya 15-20 tane çekirdek atıp 1 gün bekletilerek jel elde edilmiş olur.

? Ayva Çekirdeğinin Faydaları

★ Cilt hastalıklarına iyi gelir.
★ Enfeksiyonu azaltır.
★ Çocuklarda ishali önler.
★ Öksürüğü önler.
★ Yanık lekelerini ve izlerini azaltır.
★ Gırtlak kanserinde durumu stabil tutar ve iyileşmeyi sağlar.

? Ayva Çekirdeği Jelinin Faydaları

★ Taze ayvadan çıkartılan çekirdekler temiz bir kabın içerisine su eklenerek yada gül suyu eklenerek kullanıma hazır jeller elde edilir. Bu jelleri cilt temizliğinde, peeling yapmada, leke tedavisinde, doğum sonrası çatlakları ve yine doğum sonrası göğüs uçlarında oluşan hassasiyet ve kesitleri iyileştirmede kullanılır.

Ayrıca elde edilen su ile yapılan jel, bir kaşık bal ile alınıp öksürük ve solunum yolu enfeksiyonlarını tedavi eder.

★ Vücudumuza ilaçların verdiği zararları azaltmak ve doğal yöntemlerle sağlığımıza kavuşmak artık bilinçli tüketiciler olarak daha cazip gelmektedir.

? Su ile yapılan jeller cilt temizliğinde ve leke temizlemede kullanılır. Jel temiz cilde uygulanır ve 15-20 dakika ciltte bekletilip su ile yıkanır. Hem siyah nokta oluşumunu önler hemde ciltteki lekeleri azaltır. Ayrıca kırışıkları azalttığı gibi cilde doğal bir parlaklık kazandırır. Oluşan sivilce lekelerinin azaltılmasında da yardımcıdır.

? Gül suyunu eskiden beri güzellikte kullanıldığı bilinmektedir. Ayva çekirdeği ile yapılan jellerde gül suyunun da yardımı ile daha etkili sonuçlar elde etmek mümkündür. Doğal tunik etkisinden dolayı daha sıkı ve yumuşak bir cilde sahip olmanızı sağlar. Yan etkisi olmaması ve doğal ucuz bir yöntem olmasından dolayı kullanımı kolay ve yaygındır. Evimizde kolayca yapabileceğimiz bu yöntem sayesinde doğal bir güzellik yakalamak mümkündür.

Herhangi bir yan etkisi bulunmadığından dolayı her gün yada haftada birkaç gün uygulamak size kalmıştır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz