Ayran Detoks Çorba Kürü ile Diyet Nasıl Yapılır?

Ayran Detoks Çorba Kürü ile Diyet Nasıl Yapılır?

Zayıflamak sağlıklı kilo vermek için yeni bir yöntem olan ayran detoks çorbası diyeti yapanlar 2 günde 2 kilo verdiklerini söylüyorlar. Denemeye değer kolay bir diyet gibi gözüküyor.

Ayran Detoks Çorbası Yapımı

  • 400- 500gr yağsız yoğurt
  • 4 yemek kaşığı haşlanmış buğday
  • 4 yemek kaşığı haşlanmış nohut
  • 4 yemek kaşığı yeşil mercimek
  • 2 adet salatalık rendesi, baharat(isteğe göre)

Az malzeme ile ayran detoks çorbası yapmak oldukça kolay. Yukarıdaki ölçüler bir günlüktür. Bu çorbayı günlük taze olarak yapmalısınız. Geceden suya koyacağınız bakliyatları haşlayarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Nohut ve mercimeği düdüklüye koyabilirsiniz. Yağsız yoğurdun içine haşlanmış buğday, mercimek, nohutu ekliyorsunuz. Ayran kıvamında olması için yeteri kadar suyu koyuyorsunuz. İsteğe göre salatalık rendeleyebilir, nane gibi birkaç baharatı ekleyebilirsiniz. Ancak tuz kesinlikle koymuyorsunuz.

Ayran Detoks Diyeti

Kahvaltı; haşlanmış bir yumurta, bir dilim kepekli, çavdar veya tam tahıllı ekmek, yeşillik, salata,  bir kibrit kutusu yağsız beyaz peynir ile günün en önemli öğünü olan kahvaltınızı yapıyorsunuz.

Kahvaltınızın ardından 2 saat sonra başlayarak iki saat aralıklarla akşam 8’de kadar bir kase tüketiyorsunuz. Çorba iki saat aralıklarla gün boyu tüketildiği için aç kalma olasılığınız ortadan kalkıyor. Bu diyet az kilo vermek isteyenle tarafından ayda bir kere daha fazla kilo problemi olanlar tarafından ayda iki kez tekrarlanabilir.  Ayda bir veya iki defa 2 günlük ayran detoks diyeti ile kilo vermeye başlıyorsunuz.

Ayran Detoks Diyeti Yaparken Kaçınılması Gerekenler

Diyetinizi yapamadan önce sigara ve alkolü bırakmanız kilo vermeniz için önemli etkendir. Ayrıca ayran detoks diyeti ile zayıflayanlar arasına girmek istiyorsanız tatlı meyvelerde dahil şekerden uzak durmalısınız. Diyet sırasında kafeinde almamalısınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz