AYAK SU TOPLAMASINA BİTKİSEL TEDAVİ

AYAK SU TOPLAMASINA BİTKİSEL TEDAVİ

AYAK SU TOPLAMASINA BİTKİSEL TEDAVİ !!!

Bu bitkisel çözümle su toplayan ayaklarınıza derman olabilirsiniz…

Çoğu kadının yeni bir ayakkabı aldığında veya dar bir ayakkabı giydiğinde sık karşılaştığı problemlerden biri ayaklarının su toplamasıdır.

Acı vermesi nedeniyle sıkıntılı anlar yaşanmasına neden olan ayakta su toplamasına nem ve sıcağın etkisi tartışılmazken, uzun süre ayakta kalma, ayağa uygun olmayan ayakkabı giyme, ayakkabı vurması, çorapsız ayakkabı giyilmesi, ayağın hava almaması gibi nedenler de su toplamasının ortaya çıkmasını sağlayabilir.

Ayakların terlemesine neden olan sıcak ortam ve ayağın yeterince hava alamaması gibi bir durum neticesinde basıya maruz kalan ayak derisinde yumuşama ve hassasiyet artışı sonucunda meydana gelmiş küçük su kabarcıkları şeklinde görülür.

Oluşan bu kabarcıklar 5-7 gün içerisinden kendiliğinden kaybolup gider.

Oluşmuş durumdaki su dolu kabarcıkların büyümesi durumunda, sebebiyet vereceği ağrıya engel olabilmek amacıyla suyun steril şekilde akıtılması sağlandıktan sonra, ayağa nemlendirici niteliğe sahip olan bir krem ile birlikte bakım yapılması gerekmektedir.

AYAK SU TOPLAMASINA BİTKİSEL TEDAVİ

Ayaklarda özellikle de ayak topuğu ve küçük parmak üzerinde oluşan su toplaması oldukça sık karşılaşılan bir ayak problemi olma özelliğine sahiptir.

Ayakta ortaya çıkan su toplamasının iyileşmesi için etkili ve rahatlatıcı ayak su toplaması bitkisel tedavi seçenekleri bulunmaktadır.

Su toplayan ayağa iyi gelen bitkisel çözümler;

Doğal bir nemlendirici olan Aloevera
Su toplamasına iyi gelen Elma sirkesi
Ayaktaki ağrı ve şişkinlikleri hafifletici etkiye sahip yeşil çay
Ayaklarda oluşan su kabarcıklarına Çay ağacı iyi gelmektedir.
Yatıştırıcı etkiye sahip olan Papatya çayı.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz