Ayak Kokusu için Şifalı Bitkiler

Ayak Kokusu için Şifalı Bitkiler

Ne yazık ki toplumda bir çok insan sürekli şekilde ayak kokusu çekiyor. Özellikle erkekler başta olmak üzere, farklı kesimden insanların yaşadığı ve neredeyse sağlık sorunu haline gelen bu probleme bu yazımızda çözümler bulmaya çalışacağız.

Şunu unutmayalım ki ayak kokusu siz ayağınızı ne kadar temiz tutarsanız tutun, bazı durumlarda kullanılan çoraptan, bazen kullanılan ayakkabının niteliğinden, bazen ise tamamen deri yüzeyinin genetik durumundan dolayı ortaya çıkar.

Neyse cümleleri daha fazla boşa harcamayalım ve ayak kokusuna neler yapabiliriz bunları sıralayalım.

Herbalist İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen ve ayak kokusuna doğal çözümler sağlayan bitkisel kürü gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.

Malzemeler: 1 su bardağı su, 4,5 gram atkuyruğu (Kırk kilit).

Hazırlanışı: 1 su bardağı suyu kaynatarak 4,5 gram atkuyruğu (Kırk kilit) bitkisini kaynamış suya koyarak bekletin. Ilıyınca ayaklarınızı bu suyla yıkayın. Bu işlemi 2,3 günde bir tekrarlayın.

Ayak Kokusu Nasıl Geçer:  Bu yöntemlerden bir veya bir kaç tanesini aynı anda kullanabilirsiniz.

– Belirli besin ve gıdalardan uzak durmak gerekir. Bunlar arasında kahve, özellikle ağır kokusu olan çeşitli baharatlar, bira, soğan ve sarımsak sayılabilir.

– Ayağın havalandırmasını engelleyen, teri emmeyen naylon çoraplardan uzak durulması ve özellikle pamuklu olanların tercih edilmesi gerekmektedir.

– Ayakkabıları çok uzun süre giymemek veya ara ara çıkarmak ayak kokusunun önlenmesi için faydalıdır. Çorapta olduğu gibi havalandırmaya müsaade eden ayakkabılar tercih edilebilir. Mümkün olan durumlarda yanları açık ayakkabılar, sandalet veya terliğin tercih edilebilir.

– Karbonat ayak kokusunun giderilmesinde oldukça yararlıdır. Güçlü bir kimyasal baz olan karbonat kokuları nötr hale getirir. Karbonatı ayakkabı ve çoraplarınızın içine dökebilir veya ayaklarınızı her akşam karbonatlı suda bekletebilirsiniz.

– Ayak parmaklarının arasına dökülen pudra kokuları gidermede etkilidir.

– Anti bakteriyel ürünler (bakteri öldürücüler), ayak kokusunu gidermede oldukça etkilidir. Bunun için üretilmiş ayak kokusu kremleri ayaklardaki gözenekleri açar ve kokuları giderir.

– Ayaklarınıza kolonya sürmek ayak kokusuna etkili olur. Bunun sebebi kolonyanın kokusunun ter kokusunu bastırması değil, kolonyanın içerdiği alkolün bakterileri öldürmesidir.

ayak-kokusuna-ne-iyi-gelir

Bu yazı ayak kokusuna ne iyi gelir soğan son bitkisel çözüm çay kesin çare tuzlu su krem iyi gelen krem ilaçlar sabun şeyler nelerdir ayak kokusu tedavisi kremi neden olur neyin habercisi için ne yapmalıyız toz ne giderir neyle geçer ayak kokusu giderici neden olur nasıl önlenir çıkar engellenir gidiyor tedavi edilir geçer konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

, , , , , , , , ,

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz