As Hastalığı Bitkisel Tedavi İçin 5 Yöntem

  • Genel Sağlık
  • As Hastalığı Bitkisel Tedavi İçin 5 Yöntem için yorumlar kapalı
  • 854 kez görüntülendi

As Hastalığı Bitkisel Tedavi İçin 5 Yöntem

Vücudunuzdaki eklemlerin iltihaplanması ya da sıkışması serbest dolaşımı sınırlandırır. Hareket ederken acı ve rahatsızlığa neden olur. Bu durumda ankilozan spondilitte görülür. Ankilozan spondilit bitkisel tedavi yöntemleri makalemizde bu hastalıklardan kurtulmanıza yardımcı olabilecek doğal yollara yer verdik. Kafatası, kulaktaki yumuşak kemikler, boğazdaki kemik, göğüs kafesi, sternum ve kalçaya yakın sakroiliak eklemi dahil olmak üzere tüm omurilik sistemini etkileyen bir iltihap durumudur.

Parmaklar gibi diğer eklemler de görülebilir. En çok etkilenen kısım sakroiliak eklem dahil olmak üzere omurgadır.

Kapsamlı bir araştırma hastalığa ışık tutmuştur ve sadece HLA-B27 genine sahip olan insanların bu hastalıktan etkilendiğini onaylamıştır. Bu geni bulundurmayan birkaç kişide de bu hastalık görülmüştür. Ankilozan spondilitin büyük kısmı tedavi edilemez ancak kontrol altına alınabilir. Ağrı ve acılar, fizyoterapi vb yöntemlerle azaltılabilir. Şiddetli vakalarda eklem replasmanı tek çözümdür.

Ancak, bu bozukluğun tedavisinde oldukça etkili olan bazı otlar vardır. Bitkisel ilaçlar, bazen geleneksel ilaçlardan daha etkili olabilir. Bildirdiğimiz bitkileri doktorunuza danışmadan kullanmanızı tavsiye etmeyiz.

Boswellia

Eklemlerde ağrı ve tutukluk ankilozan spondilit hastalığının en rahatsız edici özelliğidir. Eklem iltihabı eklemlerin şişmesine ve sıkışmasına neden olur. İltihap azaltılırsa hareket edilme de büyük oranda artar. Hatta ağrı bile azalabilir. Bunun için de Boswellia bitkisi kullanılır.

Son derece etkili bir anti-inflamatuar bitkidir. İltihaptan sorumlu kimyasalları bloke eder. Aynı zamanda doğada analjeziktir. Uzun vadeli kullanımda yan etkisi yoktur. Bu yüzden anti-inflamatuar ilaçlardan daha iyi çalışabilir. Günde 1 gm alabilirsiniz.

Zerdeçal

Çok bilinmese de anti-inflamatuar bitkidir. Zerdeçalın  içerdiği kimyasal kurkumin, mükemmel bir anti-inflamatuar yani iltihap önleyici etkiye sahiptir. Belirtileri azaltmak için zerdeçal ve biraz balla macun yapın. Günde en az 2 kez tüketin. Kendinizi büyük oranda rahatlamış hissedeceksiniz.

Şeytan pençesi

Bitkinin çeşitli iltihabik ve ağrılı hastalık üzerinde etkisi araştırılmıştır bunun sonucunda iltihabı ve kas-iskelet ağrısını azalttığı tespit edilmiştir.

Bu Afrika bitkisinin kökleri birçok çalışmada kullanılmıştır. Anti-inflamatuar, anti-artritik ve analjezik bir doğası vardır. Genellikle bel ağrısında kullanılır. Ankilozan spondilit için de kullanılabilir.

Wild yam bitkisi

Kuzey Amerikaya özgü çok yıllık bir asmadır. İltihap, ağrı ve kas spazmı karşı bir panzehir görevi görür. Bu amaç için kökleri kullanılır. Uygun doz için doktorunuzla konuşun.

Aksöğüt bitkisi

 Bu bitki ankilozan spondilit belirtileri üzerinde oldukça etkilidir. Beyaz söğüt kabuğu tıbbi amaçlar için kullanılır. Doğal olarak anti-iltihabik, sıkıştırıcı, anti-artritik ve analjezik özellikleri vardır.

Not: Doktorunuza danışmadan bildirilenleri denemeyin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.