Artrit Ağrıları için 7 En İyi Germe

Artrit Ağrıları için 7 En İyi Germe

Yoga, artritle ilgili çeşitli ağrı ve rahatsızlıkları gidermek ve iyileştirmek için son derece etkili olduğunu kanıtlamıştır, örneğin, eklemlerde, ağrıyan eklemlerde, sert eklemlerde ve artrit ağrısına eşlik eden diğer tüm korkunç semptomlarda iltihabı iyileştirmenize yardımcı olabilir.

Çoğu insan, artritin yalnızca yaşlılar arasında gerçekleştiğini varsaymaktadır, ancak araştırmalar, yaşlarına bakılmaksızın yeterli bir önleme rejiminden yoksun birinin başlarına gelebilecek kronik bir durum olduğunu ortaya koymaktadır. Son dönemdeki artrit istatistikleri, Amerika’daki tahmini artrit hastalarının 50 milyonunun en az üçte ikisinin 65 yaşın altına düştüğünü ortaya koymaktadır. Bu sebep önleyici bakım rejimini panikleyip başlatmak için yeterli midir?

Artrit alevlenip büyük ağrıya neden olduğunda, hastaların yapmak istediği en son şey germek veya egzersiz yapmaktır. Ancak, günlük zamanlamanıza biraz ağrı kesici yoga pozları eklerseniz, daha hızlı ve etkili bir şekilde iyileşmeye yardımcı olacak çığır açan sonuçlar göreceksiniz.

Dinamik yoga gerilmeleri, artrit hastaları için oldukça etkilidir, çünkü artritlerin ortak semptomu olan korkunç ağrı ve sertliği gideren eklemlerini yağlarken, hareket aralıklarını arttırmalarına yardımcı olurlar. Omurga, torasik, omuzlar ve kalçalar gibi hareket ve hareketlerin yaratılmasından sorumlu olan dört ana bağlantıyı geliştirmenize yardımcı olacak 7 uzantı listesi hazırladık.

Bu yedi gerginlik, artrit ağrısını hafifletmenin yanı sıra çevikliğinizi, esnekliğinizi ve hareket kalitenizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Her gün tekrarlandığında, yaşam kalitenizde belirgin bir iyileşme sağlamanıza yardımcı olacak ve tenis, yüzme, dans ve daha fazlası gibi performans sporlarıyla birlikte günlük işleri ve rutin işleri yapma yeteneğinizi artıracaktır.

İşte, bir göz atın:

1. Menteşe ve Ulaşmak

Güne başlamadan önce, egzersiz seansınıza ya da tenis, softball sporları, badminton ve çok fazla kol sallama ve fırlatma gerektiren tüm diğer eğlence etkinlikleri gibi herhangi bir spor aktivitesine başlamadan önce mükemmel bir ısınma için olağanüstü bir gerginlik.


Dümdüz ayağa kalkıp ayaklarınızı kalça genişliğine yerleştirerek başlayabilirsiniz. Kollarınızı vücudunuzun yanında gevşetin ve avuç içilarınızın birbirine baktığından emin olun. Şimdi çok yumuşak bir şekilde, dizlerinizi bükün ve omurganızı uzatın, böylece kollarınızı öne doğru uzatırken kalçalarınız menteşeli olur ve geriye doğru oluklarınızı bastırırsınız. Kollarınızı omuzlarınızın yüksekliğinde ve avuçlarınızın tamamını gerdirirken avuçlarının birbirine baktığından emin olun.

Çok yavaşça, kalçalarınızı öne doğru itin ve kollarınızı vücudunuzun arkasına çevirin ve kendinizi tekrar ayakta pozisyona getirin. Etkili sonuçlar için bu hareketi en az 10 kez tekrarlayın.

2. Bacak Salıncakları

Daha düşük vücut bölgelerinize enerji vermenizi sağlayacak şaşırtıcı bir esneme ve günlük süper yoğun jimnastik egzersizleri, yürüyüş, trekking, bisiklete binme veya koşma rutininiz varsa, bu gerilmeler günlük performansınızı artırmanıza ve tüm egzersizlerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir gol.

Elleriniz kalçalarınıza sıkıca yerleştirilmiş, ayaklarınız küçük bir mesafeden ayrılacak şekilde düz durmaya başlarsınız. Şimdi, vücut ağırlığınızı sol ayağınızla dengeleyin ve sağ topağınızı hafifçe bükülmüş sağ dizinizle kaldırın. Sağ dizinizi biraz bükmek sorun değil, ancak hızlı bir şekilde ileri geri sallarken bir sıvı hareketi yaptığınızdan emin olun.

Dizinizi gevşettiğinizden ve bu gerilme üzerine konsantre olduğunuzda doğal bir bükülme uzaması hareketine izin verdiğinizden emin olun. Sırtınızı dik tutun ve diğer tarafta denemeden önce gergiyi en az 10 kez tekrarlayın.

3. kedi inek

Üst sırtınızdaki düğümleri gevşetmenize yardımcı olmak için mükemmel bir yoga pozu, bisiklete binme, tenis, yüzme ve dans gibi çeşitli spor ve dinlenme etkinlikleri için ısınmanıza yardımcı olur. Bu hareketi, daha fazla esneklikle güne başlamak için harika bir uyandırma rutini olarak kullanabilirsiniz.

Dizlerim kalçaların tam altına dizilmiş, bilekleriniz omuzlarınızın tam altına gelecek şekilde, ellerinizi ve dizlerinizi öne çıkarmaya başlıyorsunuz. Şimdi, omurganızı ileri uzatırken ayak parmaklarınızı aşağıya sokun. Derin bir nefes alın ve karnınızı zemine doğru uzanması için yavaş yavaş gevşetin. Çenenizi ve kuyruk kemiğini tavan yönünde yatırırken sırtınızı hafifçe arkaya yatırdığınızdan emin olun.

Sonra nefesinizi verin ve çenenizi göğsünüzün yönünde uzatırken, omurganızı yuvarlayın. Şimdi, ayak parmaklarınızı çıkarırken ayaklarınızla üstlerini sıkıca yere koyun ve gerginlik üzerinde yoğunlaşın. En iyi sonuçlar için bu pozu en az 8 kez tekrarladığınızdan emin olun.

4. Şekil 8

Şekil 8, kalçalarınızın hareketlerini arttırmaya yönelik 12 yoga pozundan oluşmaktadır. Bu hareketler kalçalarınızın ve kalça kemiklerinizin en derin iç kaslarını hedef alır ve bunları çeviklik, hız ve yön duygunuzda inanılmaz gelişmeler sağlamak için kullanabilirsiniz. Dans, tenis ve badminton gibi çeşitli spor ve etkinliklerde performansınızı artırabilirsiniz.

Bir kapı çerçevesine, duvara veya hatta uzun bir sandalyenin arkasına bakarken düz durmaya başlarsınız. Şimdi, kollarınızı önünüze uzatın ve iki elinizi önünüzdeki sandalyeye veya duvara yerleştirin. Ardından, vücut ağırlığınızı sol ayağınızla dengeleyin ve sağ topağınızı hafifçe bükülmüş sağ dizinizle kaldırın. Ayak parmaklarınızı yere sıkıca yerleştirdiğinizden emin olun.

Şimdi, sağ dizinizi bükün ve ayak basamaklarınızı 8 kattaki deseni bulmak için kullanın. Sağ kalçanızı istediğiniz kadar uzatarak bir sıvı hareketi oluşturun ve bunu ayak parmaklarınıza çok hızlı bir şekilde yaklaştırın. Diğer tarafını denemeden önce bu hareketi en az 8 kez tekrarladığınızdan emin olun.

5. Kol Çemberleri

Omuzlarınızdaki esnekliği ve hareket aralığını geliştirmenize yardımcı olacak harika bir yoga pozu. Tüm spor ve eğlence aktivitelerinize daha fazla esneklikle başlamak için mükemmel bir ısınma kullanabilirsiniz.

Ayağınız kalça genişliğinde olacak şekilde düz durmaya başlarsınız. Şimdi, kollarınızı her iki tarafa doğru uzatın ve avuçlarınız aşağıya bakacak şekilde omuz hizasında tuttuğunuzdan emin olun. Şimdi dirseklerinizi uzatın ve aynı zamanda kollarınız öne doğru uzatılmış dairesel hareketler oluştururken durumu belirtin.

Küçük daireler oluşturarak gerdirmeye başlayın ve yavaşça daha büyük daireler oluşturmaya başlayın. Kollarınızla ileriye dönük dairesel hareketleri tamamladığınızda, küçük daireler ile başlamadan önce yönünüzü değiştirin ve başlangıç ​​pozisyonunuza geri dönmek için dairelerin boyutunu yavaş yavaş artırın. Bu hareketi her iki tarafta 10 kez, her yönde en az 5 kez tamamladığınızdan emin olun.

6. Ayak Bileği Çemberleri

Ayak bileği eklemleriniz son zamanlarda ağrıyor ve gıcırdıyorsa ve yürüyüş, trekking, yürüyüş, koşu veya koşu gibi yapmayı sevdiğiniz aktivitelerde iyi bir performans sergilemeyi zor buluyorsanız, bu yoga pozu ağrıyı yeniden yaşamanıza yardımcı olabilir ağrıyan dizlerin kaldırılması ve giderilmesi.

Kendinizi sağlam bir sandalyenin kenarına oturarak başlarsınız, ayaklarınız yere sıkıca otururken elleriniz uyluklarınızın üstüne yerleştirilir. Şimdi, sağ ayağınızı zeminden yukarıya kaldırın ve sağ bacağınızı vücudunuzdan mümkün olduğu kadar uzağa doğru uzatın.

Yükseltilmiş sağ bacağınızı hareket ettirmeyin ve ayak bileğinizle saat yönünde dairesel hareketler yapmak için düğmesini kullanın. Saat yönünün tersine ayak bileği hareketlerine geçmeden önce bu hareketi en az 5 kez tekrarlayın. Ardından, sol ayak bileği üzerinde aynı hareketleri tekrarlayın ve her iki yönde 5 ayak bileği çemberi yaptığınızdan emin olun.

7. Yer Melekleri

Vücudunuzdaki ağrıların azaltılması, omuz eklemlerinin iyileştirilmesi ve omuzlarınızdaki yaralanma ve ağrılara yakalanma riskinizi azaltma gibi çeşitli hareket ve hareket geliştirmeleri ortaya çıkaran olağanüstü bir yoga pozu.

Sırt üstü düz bir şekilde uzanmaya başlar, dizlerinizi bükün ve kollarınızı vücudunuzun kenarlarına doğru bükün. Avuç içi kısımlarınızı yukarı bakacak şekilde tutun ve dirsekleriniz sıkıca yanlara oturtun. Şimdi, kollarınız yere sürekli temas ederken, derin bir nefes alın ve işaret parmaklarınız birbiriyle temas edinceye kadar kollarınızı dışarı ve başınızın üzerinden kaydırın.

Şimdi nefesinizi verin ve kollarınızı başlangıç ​​pozuna geri kaydırın. Kollarınızın tüm hareket boyunca zemine sıkıca değdiğinden emin olun ve etkili sonuçlar için en az 8 kez tekrarlayın.

Bu yoga pozları ve uzamaları gücünüzü yeniden kazanmanıza, enerjilerinizi kanalize etmenize, esnekliğinizi arttırmanıza, artrit ağrısını hafifletmenize ve yaşamınıza kalite katmanıza yardımcı olacaktır. Bu basit egzersizler, rutin işleri ve görevleri yerine getirme yeteneklerinizle birlikte, çok çeşitli spor ve eğlence etkinliklerinde performansınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz