Arterlerinizi Temiz Tutmak için En İyi 10 Yiyecek

Arterlerinizi Temiz Tutmak için En İyi 10 Yiyecek

Çoğu insan, sistemin sorunsuz çalışmasını sağlamak için bu tür meyve suları, smoothie’ler ve detoks içecekler kullanır. Doğru çalışması için diyetimiz çok önemlidir. Bazen sistemin düzgün çalışmasına yardımcı olmak için bazı detokslu içecekler içeriz.

Bugün doğal olarak aynı güçlere sahip bu tür yiyecekleri tartışacağız. Bu yiyecekleri diyetimize ekleyerek tıkalı damarları tıkayabilir ve kalp krizine karşı koruyabiliriz.

1. Nar

Nar, kalp için çok sağlıklı bir meyvedir. Bu meyve antioksidan görevi gören bu tür fitokimyasalları içerir. Bu oksidanlar, arterlerin astarının hasara karşı korunmasında yardımcı olur. Bazı insanlar tohumlarını yutmak için ham olarak kullanmakta zorlanırlar.

Bir diğer en iyi seçenek nar suyu. Meyve suyu, kan akışını düzenleyen ve atardamarları açık tutan vücutta nitrik oksit üretimini uyarır.

2. Brokoli

Brokoli tadı lezzetlidir ve çoğu insan onu yemeyi sever. Tadını sevmiyorsanız, sağlıklı bir kalp için diyetinize ekleyin. K vitamini ve lif bakımından zengindir. Lif, kan basıncı ve kolesterol seviyelerini düşürmede yardımcı olur. K vitamini kalsiyumun atardamarlara zarar vermemesine yardımcı olur.

3. Avokado

Araştırmacılar tarafından avokado’nun birçok sağlık yararı olduğu ve günlük tüketiminin kan kolesterolünüzü iyileştirdiği kanıtlanmıştır. Vücudunuzun kolesterol seviyesi doğrudan kalp sağlığınızla ilişkilidir.

Kolesterol seviyesi yüksek olduğunda kalbe doğru kan akışını etkiler ve arterleri tıkar. HDL kolesterol, arterlerin tıkanıklıklardan uzak tutulmasına yardımcı olan kolestroldür. Bu nedenle diyetinize avokado eklenmesi gerekir.

Kalbi tehdit eden şeyleri avokado ile kolayca değiştirmenin birçok yolu vardır. Hamburger veya sandviç yiyorsanız mayonezi bir avokado ile değiştirin. Bu sayede lezzet tomurcuklarınızı tatmin edebilir ve arterlerinizi tıkanıklıklardan uzak tutabilirsiniz.

4. Kuşkonmaz

Mineral ve lif dolu bir sebzedir. K, E, C, B1 ve B2 gibi zengin bir vitamin kaynağıdır. Doğal bir atardamar temizleme maddesi olduğunu söylesek yanlış olmaz.

Kan basıncını düşürür ve kanın pıhtılaşmasını önler. Bu pıhtılar ve yüksek tansiyon kardiyovasküler hastalığa neden olmaktadır.

5. Trabzon hurması

Arterlerinizi temiz tutmak için kan basıncını düzenlemek çok önemlidir. Trabzon hurması içinde mevcut olan lif kan basıncını düzenlemeye yardımcı olur. Öte yandan, hurmalara, LDL ve trigliseritlerin azaltılmasında yardımcı olan polifenoller, özellikle de antioksidanlar yüklenir.

Diyetinize Trabzon hurması eklemek çok kolaydır. Aslında, Trabzon hurması hem tatlı hem de tuzlu uygulamalarda iyi çalışır ve kendi başlarına lezzetli atıştırmalıklar hazırlar.

Diyetinize eklemenin en iyi yolu olan smoothies ve salatalarda kolayca ayarlanabilir.

6. Zerdeçal

Zerdeçal, antik çağlardan birçok hastalığın tedavisinde kullanılır. Bu baharat, onu birçok hastalığın örtülmesine uygun kılan güçlü bir anti-enflamatuar özelliğe sahiptir. Geçmişte suya veya süte eklenmiş ve ilaç olarak kullanılmıştır.

Arteriyoskleroz, iltihaptan kaynaklanan arterlerin sertleşmesidir. Zerdeçal, anti-enflamatuar güce sahiptir, bu nedenle arteriyoskleroz için en iyisidir.

7. Spirulina

Kulağa biraz garip gelse de, gezegendeki en yoğun besindir. Bir tür mavi yeşil alglerdir. İnanılmaz beslenme gücü nedeniyle sayısız sağlık yararına sahiptir. Zengin bir protein, antioksidan, mineral ve vitamin kaynağıdır.

Kansızlığa karşı savaşma gücü var. Beyni koruma potansiyeli var. Kan ve kalp için iyidir. Kandaki lipit seviyesini düzenler. Optimum sağlığı korumak için vücudumuz tarafından gerekli olan tüm esansiyel amino asitler ile yüklenir. Kandaki yağ seviyeleri üzerinde çalışırken kan basıncını dengeler ve arter duvarlarını rahatlatır.

8. Tarçın

Tarçın harika bir tadı ve kokusu vardır. Aslında, dünyadaki en sağlıklı ve lezzetli baharattır. Tadı gibi, faydaları da şaşırtıcı. Kalp hastalıkları risk faktörlerini azaltır. Kolesterol seviyesini düşürmede yardımcı olur. İçinde bulunan antioksidanlar, kardiyovasküler sağlık için mükemmeldir. Kanı oksidasyondan korur.

Uzmanlara göre kilo kaybına yardımcı oluyor. Tarçın çubuğunu iki bardak suyla kaynatın. Bardakta kaldığında soğumasını bekleyin. Sabahın erken saatlerinde tarçın suyu içiniz ve sağlıklı ve enerjik kalır.

Avantajlardan yararlanmak için, kahvenize, tostunuza veya salata kasenize serpin.

9. Kızılcık

Kızılcıkların yararları onları gıdada ve tıbbi ürünlerde faydalı kılar. Orijinal formda yenebilir veya bundan maksimum fayda sağlamak için meyve suyu yapılabilir. Kızılcık suyu birçok hastalığı ve hastalığı iyileştirmek için kullanılır.

Kızılcık suyu, solunum bozuklukları, idrar yolu enfeksiyonu, böbrek taşları, kanser ve% 40’a kadar kalp hastalığı riskinden kurtulma içerir. Diyabetik hastalar, mide rahatsızlıkları ve diş plağının neden olduğu diş eti hastalıkları için de faydalıdır. Antioksidanlar bakımından zengindir ve kolesterol seviyesini korur.

10. Yeşil Çay

Yeşil çay, kamelya sinensis yapraklarından yapılır. Metabolizmanıza doğal bir destek verir ve kilo vermeye yardımcı olur. Aynı zamanda kardiyovasküler sağlığı destekler. Aslında, yeşil çay, sindirim sırasında kolesterol emilimini engelleyen yüksek seviyelerdeki kateşinlerden oluşmuştur.

Kan-lipit seviyelerinizi iyileştirerek arteriyel tıkanmayı azaltır.

yeşil çay içen bir çalışma inme riskini azaltır. Aynı zamanda kanser ve diyabetik hastalar için iyidir. Ayrıca zihinsel ve kalp sağlığını iyileştirmekle birlikte vücut ısısını da düzenler. Yararlarını elde etmek için günde en az bir bardak yeşil çay için.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.