Arterleri Doğal Olarak Çözen 21 Yiyecek

Arterleri Doğal Olarak Çözen 21 Yiyecek

Kardiyovasküler problemler düşünülemez yıkıma neden olur, ancak nedeni nedir? Yüzlerce nedeni, duvarların hepsi rahatsız olduğunda tıkanmış veya iltihaplı arterlerden kaynaklanır. İyi haber şu ki, bazı günlük diyet gıdaları doğal olarak sağlıklı bir kalbin ve daha sağlıklı bir yaşamın tadını çıkarmanıza yardımcı olabilir.

Araştırılan verilere dayanarak, sağlığınız için 21 gıdadan oluşan uzun bir liste derlenmiştir. Bu gıdalar antioksidan, lifler ve hem kalbiniz hem de saçınız ve cildiniz için sağlıklı olan bazı iyi yağlarla doldurulur. Ek olarak, hormon üretimini ve besinlerin emilimini teşvik ederek vücut fonksiyonlarını arttırırlar . Daha ne? Daha sağlıklı bir his ve canlı bir vücut tepkisi, herhangi bir zehirli kimyasal karışımı olmadan yolunuza çıkar.

Burada, arterleri doğal olarak tıkayan ve sizi kalp krizine karşı koruyan en iyi 21 yiyeceğe bir göz atın.

1. Trabzon hurması

Hurma, polifenollerin yanı sıra kandaki LDL ve trigliserit düzeylerini azaltmak için birlikte çalışan antioksidanlarla doludur. Bunlar, BP’nin düzenlenmesine, kalbin sağlığına ve arterlerin temizlenmesine yardımcı olan mükemmel bir lifli içerik kaynağıdır.

2. Nar

Narlar, dolaşım sistemini etkileyerek sağlığa zararlı yıkıcı oksidasyona karşı çalışarak antioksidan olan fotokimyasallara sahiptir. Bu oksidasyonlar, kan pıhtılarına yol açan arter duvarlarında plak birikmesine yol açar. Nitrik oksitlerin üretimi ve üretimi narlar tarafından uyarılır. Nitrik oksitler kan basıncının korunmasına ve arterlerin genişlemesine yardımcı olur. Meyve salatalarınızda taze nar veya nar suyu hazırlayın.

3. Chia Tohumları

Alfa-linolenik asit ve lifler tohumlarının sadece iki onsunun bir parçasıdır. Chia tohumlarının bu bileşenleri arteriyel lümeni temizler ve LDL’yi azaltarak, trigliseritleri azaltarak ve HDL kolesterolü iyileştirerek normalleştirilmiş bir kan basıncını düzenler.

Kardiyovasküler egzersizler sizin için daha sağlıklı bir kalbi korur ve Chia tohumları diyete eklenirse, etkinlik iki katına çıkacak ve kardiyovasküler problem düşme riski olacaktır. Chia tohumları, antrenmanı daha kolay bir görev haline getirmek için vücudunuza protein ve besin takviyesi sağladığından enerji verir.

4. Karpuz

Yazlar burada ve karpuz aşk! BP seviyesini düşürerek ve iltihapları azaltarak arterlerin temizlenmesine yardımcı olan iyi bir amino asit L-sitrulin kaynağı olduğu için kalbinizin sağlığı için mükemmel olması şaşırtıcıdır.

Tıpkı nar gibi, karpuzlar arteriyel sağlık ve KB bakımı için en iyi nitrik oksit oluşumunu uyarır. Karpuz suyu veya dilimlerinin tadını çıkarın, ancak her yaz gününün bir parçası haline getirin.

5. Kuşkonmaz

Kan basıncı, kan pıhtıları ve sonra kalp problemi kuşkonmazın önünde sorun değil. Lifli bileşenleri, mineralleri ve B1, C, B2, E ve K gibi vitaminleri ile birlikte, arteriyel lümeni bloke ederek kan basıncı seviyesini düşürür. Maksimum faydaların tadını çıkarmak için biraz taze kuşkonmaz buharlayın.

6. Hindistan Cevizi Yağı

Efsaneler arteriyosklerozun bir nedeni olduğunu ortaya çıkardığı için doymuş yağlar kötü değildir. Her gün iki ila üç yemek kaşığı hindistancevizi yağı, kan akışındaki ekstra kolesterolü vücudumuz için etkili ve kullanılabilir bir forma dönüştürerek duvarlardaki vebaları azaltır.

Orta zincirli trigliseritler, hindistancevizi yağında daha yüksek konsantrasyonlarda ve laurik asit ile birlikte kan birikmesi üzerine birlikte gelişir ve kandaki antioksidanların işlevini yerine getirir. Kardiyovasküler problem riskini neredeyse azaltır.

7. Kahve

Kahve sağlıklı mı, sağlıksız mı? İkilem bitmiyor. Araştırmalar, kahvenin kalp için sağlıklı bir içecek olduğunu, çünkü her gün 8-16 oz kahvede kalp problemi riskini% 20 oranında azalttığını söylüyor. Ancak kafein miktarını orta derecede tüketmek gerekir. Kalp atış hızını artıran ve sırayla kalp basıncını artıran bu güçlü içeceklerin aşırı tüketimi, gelecekte kalp sorunlarını simgeliyor.

8. Kızılcık

Antioksidan dolgulu Kızılcıklar, LDL kolesterol seviyelerini düşürerek ve HDL kolesterol seviyelerini yükselterek kalbin sağlıklılığının iyileştirilmesine yardımcı olur.

Kızılcık suyu, kırmızı veya siyah üzüm suyu dışında en yüksek antioksidan seviyesine sahiptir. Her gün iki porsiyon% 100 organik kızılcık suyu kalbinizi korur ve vücudunuzun sağlığını korur.

9. Yağlı balık (Soğuk su)

Uskumru, ton balığı, somon ve sardalya gibi soğuk sulardan gelen yağlı balıklar, arteriyel lümenin temizlenmesine yardımcı olan sağlıklı yağlarla zengin bir şekilde doldurulur. Kalp sorunlarının en önemli nedeni olan arterlerde veba oluşumunu ve duvar iltihabını azaltacağından haftada iki kez balık alın.

Soğuk su balıklarının tadını çıkaracaksanız, azalmış trigliseritler ve kan akışındaki HDL seviyelerinin artması nedeniyle kolesterol seviyeleriniz iyileştirilecektir.

10. Keten tohumu

Keten tohumu içinde bulunan alfa-linolenik asit, arterleri dilate ve geniş açık engelsiz tutarak kan basıncını ve inflamasyon oranını düşürme potansiyeline sahiptir. Kalbin ve yaşamınızın sağlıklılığını artırır. Tadı ve sağlık yararlarını artırmak için smoothie’lere% 100 organik keten tohumu eklenebilir. Keten tohumu mümkün olduğunca kar!

11. Yeşil Çay

Yeşil çay ve özellikle Matcha yeşil çay, vücudunuza sindirim sırasında kolesterol emilimini engelleyen daha yüksek seviyede kateşin ve bitki fenolleri gibi antioksidanlar sağlar.

Yeşil çay günlük diyetinizin bir parçasıysa, lipit kan seviyeleriniz iyileşir ve arteriyel tıkanmalar azalır. Her gün bir veya iki bardak tadını çıkarın! Metabolizma hızınızı doğal bir şekilde artırır. Dahası, kilo vereceksiniz ve iyi bir kalp sağlığınız olacak.

12. Kuruyemiş

Kuruyemiş, plastik torbalarda işlenmiş ve paketlenmiş kavrulmuş ve tuzlu kuru fındık almak anlamına gelmez. Çiğ fındıklar, bazı yardımcı faydaların sağlanmasıyla birlikte arterleri temizleme işlevlerinde çok daha iyidir. Bademler tekli doymamış yağlar, proteinler (lifler) ve E vitamini ile doyurulur. Cevizler vücuda keten tohumu spot ışığı altına getirmekten sorumlu alfa-linolenik asitler (ALA) sağlar.

Her gün ceviz olması BP seviyesinin iyileştirilmesine, inflamasyonun azalmasına ve arter lümenindeki tıkanıklıkların giderilmesine yardımcı olur.

13. Zeytinyağı

Zeytinyağı, kandaki oksidatif stresi ve kolesterol seviyesini olumlu etkileyen önemli bir yağ asidi olan tekli doymamış oleik asit ile zengin bir şekilde doldurulur. Yemek pişirmek ve salata sosları için kullanılacak en sağlıklı yağlar arasındadır. Bir araştırma, zeytinyağının kardiyovasküler sorun tehdidini yaklaşık% 41 oranında azalttığını söylüyor.

Dikkat: Bir sebepten dolayı ucuz oldukları için düşük fiyatlı zeytinyağı almamaya çalışın. Düzgün bir şekilde ekstrakte edilmezler ve yağların ısıdan zarar gördüğü daha ucuz bir şekilde işlenirler. % 100 sertifikalı organik zeytinyağı satın alın.

14. Portakal Suyu

Koruyucu ve şeker içermeyen portakal suyu, daha sağlıklı kan basıncı seviyelerinin geliştirilmesine ve iltihaplı arteriyel astarın azaltılmasına yardımcı olur. Her gün iki bardak saf portakal suyu, kandaki oksidatif hasarları önleyerek arterlerin temizlenmesine yardımcı olan antioksidanlar ve C vitamini ile doldurulur.

15. Avokado

Mayonez ve krema dolgulu yiyeceklerden daha fazla yararlanmak için salatalarınıza veya sandviçlerinize avokado eklemeye çalışın. Araştırmalar, avokado alımının, tri-gliseritleri ve LDL’yi (% 22 azalma) ve HDL’yi (% 11 artış) azaltarak daha iyi kolesterol seviyesine yol açtığını ortaya koydu – “iyi kolesterol şemsiyesi altında” ”Atardamarları tıkanık ve tıkanık tutarak. Ek olarak, bu son derece lezzetli yiyecekler vücudunuza 4 g protein, 11 g lif ve bir grup antioksidan ve vitamin sağlar.

Şaşırtıcı bir şekilde, güçlü etkilerinin tadını çıkarmak için diyet gıdalarınızda bile avokado yağı kullanabilirsiniz.

16. Brokoli

Brokoli, kalsifikasyona karşı savaşan K vitamini içerir, yani arteryel astarların sertleşmesi. Antioksidanların yanı sıra vitaminler ile doldurulmuş Brokoli, LDL’nin oksidasyonundan kaynaklanan ciddi kalp sorunlarına karşı önleme görevi görür. kolesterol. Kalp için sağlıklı olan, kan basıncını normal seviyeye getiren ve stresi azaltan lifleridir – arteriyel astarlarda plak oluşumuna yol açan gözyaşlarına neden olur.

17. Ispanak

Yapraklı yeşillikler her zaman vücut sağlığı için sağlıklı kabul edilir ve ıspanak özellikle BP düzeylerini azaltmak ve beklenen tıkanmaya neden olan bileşenlerin arterlerini temizlemek için mucizevi bir şekilde çalışan lifler, folat ve potasyum ile süslenmiştir.

Son zamanlarda, folat dolgulu yeşil yapraklı ıspanakın tek bir porsiyonunun, arteriyosklerozun nedensel olmasının arkasındaki önemli faktör olan homosistein seviyesini düşürdüğünü gösteren çalışmalar yapılmıştır. Ispanakları biraz sote edin veya yeşil salata veya smoothie’lerde hazırlayın!

18. Spirulina

Spirulina bir siyanobakteridir (genellikle mavi-yeşil algler olarak adlandırılır). Tam bir protein kaynağı olduğu için kandaki lipit seviyelerinin düzenlenmesine ve korunmasına yardımcı olur. Optimal sağlığın korunması için insan vücudunun ihtiyaç duyduğu derlenmiş bir amino asit koleksiyonuna sahip olduğu için diğer bitki protein kaynaklarından farklıdır. Vücudunuzun chia’da ve keten tohumu içinde bulunması için önemli omega-3 olan alfa-linolenik asit olan EFA’lara sahiptir.

Araştırmalar, kalbinizin sağlığını iyileştirmek için iltihaplı arterlere karşı çalıştıklarını ortaya koyuyor. Çeşitli tariflerde toz Spirulina alarak günlük bir ek olarak alın.

19. Zerdeçal

Zerdeçal, etkisi anti-enflamatuar olan sihirli bileşen olan Curcumin’e sahiptir. Enflamasyonlardan dolayı arterlerin astarlarının hasar görmesini azaltmak için diyetinize zerdeçal ekleyin.

Plak oluşumu ve kan pıhtısı oluşumundan da kaçınılabilir. Ek olarak, yüksek seviyedeki Curcumin, arterlerde% 26’ya kadar azaltılmış yağ bileşikleri birikimine yardımcı olur.

Zerdeçal, günlük yiyecek ve içeceklerinize hayatınıza lezzet ve sağlık katmak için eklenebilir.

20. Tarçın

Şekerle dolu kaşık, ilacın düşmesini kolaylaştırdığı için yaygın bir ifade. Şimdi yeni bir ifade, tarçın ile doldurulmuş bir kaşığın kalp hastalığı riskini azalttığını söylüyor.

Diyetlerinizde bir çorba kaşığı topraklanmış tarçın, kolesterolü düşürerek ve vebalardan arter duvarlarını temizleyerek büyüsünü yapabilir. Tarçında bulunan antioksidanlar, LDL’nin oksidasyonuna karşı korur.

Şekeri tarçın ile kahve ve diğer çeşitli pişmiş gıdalara serpin.

21. Tam Tahıllar

Diyetinizden karbonhidratları çıkararak ve içinde tam tahıllı gıdaları indükleyerek kalbinizin sağlığını artırın.

Ekmek, kinoa, yulaf ezmesi, arpa, kahverengi pirinç ve buğday makarna gibi tam tahıllı gıdalar, kolesterol kan seviyelerini iyileştirme ve arterleri temizleme işlevleri nedeniyle büyük ölçüde kutlanmaktadır. Ciddi ve ciddi kalp problemleri tehdidinin azalmasına yol açar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz