Arpacık Hastalığı ve Bitkisel Tedavisi

Arpacık Hastalığı ve Bitkisel Tedavisi

İnsanın hayatına sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için hayati önem taşıyan organları sıralayın deseler eminim ki gözü ilk sırada yazardım. Tabi bu tamamen kişisel bir görüş ama göz sağlığı konusunda herkesin benimle aynı hassasiyeti göstereceğinden eminim.

Göz sağlığı bu kadar önemli bir konu olunca, göz hastalıkları içerisinden en sık rastlanan durumlardan birisi olan arpacık hakkında bir şeyler yazmasak sanırım büyük bir eksiklik olurdu.

Bu yazımızda arpacık hastalığına ne iyi gelir ve arpacık bitkisel çözüm yolları ile nasıl tedavi edilir bunlara değinmek istiyorum.

Konumuza girmeden önce arpacık nedir önce bunu hatırlayalım. Göz kapağında oluşan enfeksiyon sonucunda kapak kenarında bulunan bezlerde tıkanma neticesinde oluşan iltihaplanmalara arpacık diyoruz. Eğer ki arpacık hastalığı hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz site içerisinde arama yapabilirsiniz. Şimdi gelelim bitkisel çözüm yöntemlerine.

Arpacık hastalığı için uygulanan doğal ve bitkisel tedavi yöntemleri şu şekildedir.

– Doğal bir antibiyotik olan sarımsak diğer enfeksiyonlar gibi arpacığın da iyileşme süresini kısaltır. Sarımsakla ilgili sorunsa günde 10-12 adet sarımsak yemenin ter ve ağız kokusunu arttırmasıdır.

– Anti bakteriyel bitkilerden biri olan ekinezya arpacığa iyi gelir. Ekinezya çayını papatya çayında olduğu gibi pamukla arpacık üzerine sürerek uygulayabilirsiniz.

– Bir miktar patatesi rendeleyerek ince ve temiz bir beze sarın ve arpacık üzerine koyun. Patates kabarıklığı alarak arpacığın iyileşme süresini hızlandırır. Bunun gün içinde (yeni ve temiz bir bezle) 2-3 kez tekrar edebilirsiniz.

– Kekik yağı arpacık için kullanılan diğer bir doğal üründür. Bir parça pamuğa 2-3 damla kekik yağı damlatarak arpacığa sürün. Antiseptik etkisi bulunan kekik yağı arpacığın iyileşme süresinin kısaltılmasına yardımcı olur.

– Arpacığın neden olduğu şişliği azaltmak için papatya çayı kullanabilirsiniz. Papatya çayını normal olarak demledikten sonra ılık hale gelmesini bekleyip süzün. Daha sonra bir parça pamuk yardımıyla arpacığa sürün. Bunun her gün 3-4 kez tekrarlayın.

Arpacıktan Korunmanın Yolları
– Yüz ve el temizliğine dikkat etmek arpacığın oluşmasını ve tekrar etmesinin önlenmesine kesin şekilde yardımcı olur.

– Yüzünüzde kullandığınız her kozmetik ürünün temiz olmasına dikkat edin. Özellikle gözlerinizde kullandığınız ürünleri başkalarıyla paylaşmayın. Son kullanma tarihi geçen ürünleri hemen atın.

– Bazı kaynaklarda keten tohumu tüketmenin arpacık oluşumunu engellediği konusunda bilgiler yer alıyor. Sık sık arpacık sorunu yaşıyorsanız keten tohumu yemeyi denemeniz fayda sağlayabilir.

arpaciga-ne-iyi-gelir

Bu yazı arpacığa iyi gelen ilaçlar dua şeyler göz damlası merhem ilaç isimleri bitkiler nelerdir arpacık nasıl geçer patlatılır tedavi edilir iyileşir alınır soğan sarımsak ne sürülür boşaltılır önlenir arpacığa ne iyi gelir ne yapılır ne sürülür okunur bitkisel yolla arpacık tedavisi bitkisel doğal kesin çözüm çare nedir için damla merhem göz pomadı evde ne yapılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Arpacık hastalığı, arpacık duası, arpaciği ne geçirir, göz arpacıgı duası, arpacık hastalığı nedir, gebelikte gözde arpacık, arpacık duası nedir, göz arpacıgına ne iyi gelir, arpacık hastalığına ne iyi gelir, gebelikte arpacık tedavisi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz