Armut Suyu Faydaları, Hazırlanışı

  • ALTERNATİFTIP
  • Armut Suyu Faydaları, Hazırlanışı için yorumlar kapalı
  • 1.011 kez görüntülendi

Armut Suyu Faydaları, Hazırlanışı

Armut Suyu Faydaları, Hazırlanışı

Uzun zamandan bu yana özellikle cilt bakımı konusunda çok sık bir şekilde kullanılmakta olan armut suyu sahip olduğu besin maddeleri ile en pahalı cilt bakım ürünlerinin verdiği etkiyi kısa zaman içinde verebilmektedirler. Özellikle düzenli ve yeterli kullanım ile etkilerini kısa zaman içinde göstermekte olan bu ürün cildin canlanması ve yenilenmesi konusunda çok ciddi etkiler ile insanları memnun edebilmektedir.

Bunu yanında kan basıncını dengeleme, kolestrol dengesi kurabilme, sindirim sistemi rahatlatma, enerji verme, ateş düşürme, kemik erimesi engelleme, iltihap sökme, balgam sökme veya boğaz ağrısını giderme gibi etkileri olan armut suyu her yaştan insanın düzenli olarak tüketmesi gereken çok faydalı bir üründür. Herkesin evinde hazırlayabileceği bu özel ürünler özellikle yemeklerden önce tüketildiği takdirde etkilerini daha net olarak gösterebilmektedir.

Armut Suyunun İnanılmaz Faydaları

Çok eski zamanlardan bu yana özellikle farklı konularda şifa arayan veya sağlıklı beslenme konusunda dikkatli olan kişilerin çok büyük ilgi gösterdikleri bu armut suyunu faydaları saymakla bitmemektedir. Günümüzde de özellikle doktorların da önerdikleri bu suları her zaman için taze ve saf armutlardan üretmek gerekmektedir. Bilindiği gibi günümüzde hormonlu ürünlerin üretimi çok ciddi bir şekilde artmış ve bu ürünler gerçek meyvelerden ayırt edilemediği için birçok kişi tarafından tüketilmekte ancak insan sağlığı da ciddi şekilde risk altına atılmaktadır.

Armut Suyu Nasıl Kullanılmalıdır?

Sağlıklı bir armut suyu hazırlamak için öncelikle hakiki armut temin etmek gerekmektedir. Özel olarak hazırlanan ve içine şeker veya buna benzer farklı bir katkı maddesi eklenmemiş olan armut sularını düzenli olarak tüketmek bir alışkanlık haline getirilmelidir. Bebekler içinde çok faydalı olan armut suları özellikle 4 ile 6ncı aylardan sonra rendelenerek verilebilmektedir.

Sindirimi kolay olduğu için gaz yapmayan ve bebeklerin vücut sağlıklarına çok olumlu katkıları olan bu ürünler ortalama her gün veya iki günde bir mutlaka verilmelidir. Bir adet armudun günlük C vitamini ihtiyacının %20’sini karşıladığını belirten uzmanlar aynı zamanda ishal olan bebeklere kesinlikle armut suyu verilmemesi gerektiğini de vurgulamaktadırlar. Bunun sebebi ise armudun sindirim sistemini rahatlatıp hızlandırması ve ishal olan kişilerden daha hızlı bir akışa sebep olmasıdır.

Armut Suyu Hangi Amaçlarla Kullanılmalıdır?

Armut suyu hazırlanırken özellikle sert ve sulu armutlar seçilmelidir. Bu armutların tam olarak olgunlaşması içi oda sıcaklığında bir kağıda sarılıp birkaç gün bekletilmesi de önerilmektedir. Olgunlaşan armutlar meyve sıkacağı ile sıkılarak suları tam anlamı ile süzülebilmektedir. Eğer bu su bebekler verilecekse o zaman meyve rendelerinden geçirilmeli ve suları tülbent benzeri nesneler ile süzülmelidir. Armut sularının faydaları hakkında araştırma yapan kişiler özellikle bu ürünün ciltlerde oluşan güneş lekelerinin onarımında çok önemli bir görevleri olduğunu görebilmektedirler.

Armut Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Aynı zamanda cildi beyazlaştıran, güneş ışınlarına karşı koruma sağlayan ve cilde eskisine oranla çok daha parlak bir görünüm kazandıran armut suları bundan yüzerce yıl öncesinde dahi bu amaçlar ile kullanılmaktaydı. Ciltlerinde lekeler olan kişiler armut sularını gece yatarken leke olan bölgeye sürmeli veya lapa şeklinde hazırlanan armut parçalarını lekeli olan bölgenin üzerinde ortalama 10 dakika bekletip daha sonra ılık su ile temizlemelidirler.

Bu şekilde düzenli kullanımlar ile mutlaka etkilerin göstermekte olan bu ürünler aynı zamanda alerjik bir içerik barındırmadığı için herkes tarafından gönül rahatlığı içinde kullanılabilmektedirler. Günümüzde kullanılmakta olan birçok cilt bakım ürününde de armut meyvesinden elde edilen içerikleri kullanılması armut suyundan faydalanmak isteyen kişilerin ilgilerini çeken bir durum olmuştur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.