Argan Yağı Yüzde Kıllanma Yapar mı?

Argan Yağı Yüzde Kıllanma Yapar mı?

Argan yağının saçlara faydalarıArgan yağının cilt üzerinde saymakla bitmeyen yararlarından önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Ciltteki lekelere, sivilcelere karşı çok olumlu etkiler yapan argan yağı Dünyanın birçok ülkesinde kullanılıyor. Her geçen gün daha çok kişinin kullandığı argan yağı bitkisel bir ürün olduğu için zararı da bulunmuyor.  Son yıllarda bitkisel ürünlere olan talebin daha çok attığını söyleyebiliriz. Bir çok kişinin şifalı bitkilerden yararlanarak çeşitli sorunlardan kurtulmak istediğini görüyoruz. Argan yağı en çok ilgi gören bitkisel ürünlerin başında geliyor.

Ancak cilde direkt uygulanan argan yağının yüzde kıllanma yaptığına dair bir inanış var. Bu sadece argan için değil, tüm bitkisel yağlar için merak edilen konuların başında geliyor. Kullanıcılar argan yağı yüzde tüylenme yapar mı, argan yağı tüyleri besler mi diye merak ediyorlar. Tüylenmeden bahsederken tüy olmayan bölgelerde çıkmasını kasdederseniz, böyle bir şey olmaz. Bunu sağlayan hiç bir ürün yoktur. Zaten bu durum kesin olsa argan yağı kellere ve saçları seyrekleşenlere de umut olurdu.

Argan yağı tüyleri tabi ki de besler, ancak olanları güçlendir. Bu da yüzdeki tüyler değil, kaş, kirpik gibi sürdüğünüz bölgeler için geçerlidir. Yine de kullanmadan önce cilt doktoruna danışmak da yarar vardır.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz