Argan Yağı ve Faydaları

  • Genel Sağlık
  • Argan Yağı ve Faydaları için yorumlar kapalı
  • 668 kez görüntülendi

Argan Yağı ve Faydaları

Argan yağı son dönemde oldukça fazla rağbet gören bitkisel yağların arasında yer alıyor. Peki argan yağı nedir, nasıl yapılır, faydaları ve özellikleri nelerdir hiç merak ettiniz mi?

Bu konumuzda argan yağı hakkında tüm bilinmeyenleri sizlere aktarmaya çalışacağız.

Argan Yağı Nedir: Argan Yağı dünya üzerinde sadece Fas’ın güney batısındaki bulunan Agadir, Essaouira ve Taroudant bölgelerinde yetişen argan ağacının meyvesinden elde edilir. Aynı zamanda bu nadide ağaç UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır.

Argan Yağının İçeriği ve Fiyatı: Argan yağı içeriğinde %47,1 oleik asit(Omega 9), %33,8 linoleik asit(Omega 6) barındırır. Aynı zamanda çok yüksek oranda Tokoferol (E vitamini) bulundurmaktadır. Argan yağının şişesini piyasada 15-45 TL arasında bir fiyata büyüklüğüne göre bulabilirsiniz.

Bu noktaya kadar argan yağı hakkında genel bilgiler verdik. Artık argan yağının faydalarını ve kullanımını anlatmaya başlayalım.

 
Argan Yağı cilt için çok faydalıdır. Cildin kurumasını engeller. Müthiş bir nemlendirici özelliği vardır. Cildi hem soğuktan hem de güneşten korur. Çatlamayı engeller, gerginliklerin oluşmasına engel olur ve bu sayede cildi genç tutarak yaşlanmayı geciktirir.

2. Kahverengi Noktaların, Sivilcelerin ve Boyun Çizgilerinin Giderilmesi 
Argan Yağı ciltte oluşan kahverengi noktaları ve sivilceleri yok ederken, boyun ve yüz çevresinde aynı zamanda göz altında oluşan çizgileri de yok eder. Argan yağını her hafta 3 kere gece yatmadan cilde uygularsanız değişikliği hemen fark edersiniz.

3. Selülit ve Çatlak İzleri 
Tamamen orjinal olan argan yağı vücutta oluşan cilt kusurlarını yok eder. Özellikle bacaklarda ve karın bölgesinde oluşan selülitler ile çatlakları azaltmada yoğun bir etkisi vardır. Pürüzsüz bir cilt istiyorsanız mutlaka argan yağını denemelisiniz. 

4. Göğüs Bakımı İçin Mükemmel Bir Ürün 
Eğer sizde göğüslerinizin sarkmasından şikayet ediyorsanız cilt üzerinde muazzam etkileri olan bu yağı denemelisiniz. Cildi gerdirir, toplar, sarkmaları engeller.

5. Argan Yağı’nın Saça Olan Faydaları 
İçeriğinde bol miktarda E vitamini barındıran argan yağı saç dökülmesini, kepeklenmeyi, saçların kırılmasını ve güçsüz bir hale gelmesine doğal içeriği sayesinde dur diyebilir. Şampuan olarak argan karışımlı bitkisel şampuanlar alabileceğiniz gibi saç derisine direk olarak uygulayabilirsiniz.

argan-yagi-nasil-kullanilir

Bu yazı argan yağının kullanımı zararları saça faydası cilde faydaları nelerdir fiyatı kullanılışı kullanıcı yorumları kullananlar argan yağı nasıl kullanılır elde edilir kokar çıkarılır sürülür saklanır argan yağı ne işe yarar nerelerde kullanılır ne kadar neye iyi gelir neden yapılır nelere faydalı ne renktir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

argan yağı fiyatı nedir, argan yağı gebelikte kullanılır mı, arganyağınedirkulandığıyer, argan yağı fiyatı, gebelikte argan yağı, argan yağı fiyat, argan ya fiyat, argan yağı faydaları fiyatı, argan yağının yan etkileri, argan yağının faydaları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.