Argan Yağı ile Saçlarınızı Güçlendirin

  • TANITIM
  • Argan Yağı ile Saçlarınızı Güçlendirin için yorumlar kapalı
  • 743 kez görüntülendi

Argan Yağı ile Saçlarınızı Güçlendirin

Arganyağı, hem cilt hem de saç için son derece faydalıdır. Bu sebeple son dönemlerde tüm saç ve cilt uzmanları argan yağını tavsiye ediyor. Argan yağını sıvı altın olarak da tanımlayabiliriz. Doğal argan yağının kendine has kokusu vardır. Kolay emilen bir yağ olduğu için de yapış yapış bir hissiyat bırakmaz.Argan yağı şampuanı kullanarak da saçlarınızı güçlendirirken argan yağını kullanabilirsiniz.

Argan yağı nasıl elde edilir?

Argan yağı, memleketi Fas olan argan ağacının meyvelerinden elde edilen bir yağdır. 100 kg olgunlaşmış meyve kurutulduğunda yaklaşık 60 kg olur. 60 kg kuru meyveden 30 kg çekirdek çıkarılır. 30 kg çekirdek kırılarak içerisindeki 3 kg badem çıkarılır. Bu 3 kg bademden yaklaşık 2 litre argan yağı elde edilmektedir.

ArganYağının Saça Faydaları

A ve E vitaminleri argan yağında bolca bulunur. Bu sebeple saçlar için harika bir saç bakım ürünüdür. Saç derisini ve saçı nemlendiren bu yağ, deyim yerindeyse doğal bir nemlendirici kaynağı. Bu özelliği sayesinde saç kuruluğuna ve kepeklenmeye iyi geliyor. Bunlara ek olarak argan yağı yıpranmış saçları onarıyor, canlandırıyor ve gürleşmesine destek oluyor.

Diğer bir açıdan ele alırsak, saç boyası kullanan kişilerde argan yağı boyanın ömrünü uzatır. Mat saçlara doğal parlaklığını geri kazandırır. Saçı güçlendirdiği için tarama, kurutma ya da fön işlemleri sırasında kırılmaların ve dökülmelerin minimum seviyeye inmesini sağlar.

ArganYağı Nasıl Kullanılır?

Argan yağı iki farklı şekilde kullanılır. İlk yöntem duş öncesi, diğeri de duş sonra uygulanır. Avucunuza argan yağını döküp, saç derisinden başlayarak masaj yaptıktan sonra nemli bir havlu ya da streç filmle saçlarınızı sarın. Yarım saat bekledikten sonra ise doğalşampuan ile yıkayın.

Diğer yöntemde ise duş sonrası nemli saçınıza argan yağını iyice yedirerek uygulayın. Burada çok sürmemek önemli çünkü aksi halde saçlarınızın yapısı bozulabilir ve hızlıca yağlanabilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.