Arap Kızı Kremi Nedir? Ne İşe Yarar?

Arap Kızı Kremi Nedir? Ne İşe Yarar?

Arap kızı kremi belkide bu sene duyduğum en popüler kremlerden birisi. Bir kaç araştırma sonunda bu kremin etkilerini, ne işe yaradığını, neye iyi geldiğini ve kullananların yorumlarını, tavsiyelerini bu yazımda bir araya getirmek istedim. Bakalım arap kızı kremi neymiş, ne işe yarıyormuş?

Arap Kızı Kremi Nedir? Ne İşe Yarar?

Arap kızı kremi bir çok internet sitesinde ve kozmetik reyonlarında karşımıza çıkan bir cilt bakım ürünüdür. Cilde uygulandığında cildi beyazlatan ve ciltteki bir çok cilt problemini ortadan kaldıran mucizevi krem olarak görülüyor.

Arap Kızı Kremi

Arap kızı kremi bu söylenenleri yapacak güce sahip mi değil mi, yazımın devamında anlatacağım. Benim ilk dikkatimi çeken şey çok ucuz olması. Bu kremi son gördüğümde 6 TL ile 9 TL arasında değişen bir rakama satılmasıydı. Bu kadar ucuz olan bir ürün bu kadar iyi sonuçlar verebilir mi araştırdım.

Arap Kızı Kremi Ne İşe Yarar?

Arap kızı kremi cildi beyazlatmak isteyenler için gerçekten de birebir bir krem. Peki ne işe yarıyor? Hani bazı ciltlerde kılcal damarlar cilt üzerinden de gözüküyor. Bu kılcal damarların gözükmemesini sağlıyor. Aynı zamanda cilt üzerindeki kırmızı noktaları da geçiriyor.

Aslında arap kızı kremi bu saydıklarımın dışında bir çok cilt problemini gideriyor. Sivilce, çil, güneş lekesi, vücut lekeleri, sivilce izleri gibi bir çok cilt problemini gideriyor. Diğer bir özelliği ise cilde sürüldükten sonra kolaylıkla ciltten temizlenebilmesi. Krem rahatlıkla ciltten arındırılabiliyor. Yüzünüze sürdüğünüzde belli bile olmuyor. Sür ve dışarı çık mantığı ile yapılmış mucizevi bir cilt bakım ürünü.

Arap kızı kremi aslında adını çok eskilerde kullanılmasından alıyor. Bir kaç bitkinin ve bitkisel yağların karışımından oluştuğu için ve eskiden Arap kadınlarının cilt güzellikleri için kullandığı için arap kızı kremini almış. Peki bu arap kızı kreminin ne gibi faydaları var?

Arap Kızı Kreminin Faydaları Nelerdir?

 • Cildinizde sivilce ve sivilce izi varsa bu kremi kullanmanızı tavsiye ederim.
 • Ciltteki yara izlerine ve tahrip olmuş bölgeye sürdüğünüzde bir kaç gün içerisinde tedavi ediyor.
 • Ciltteki solgunluğu alıp cilde canlılık katıyor.
 • Kutusu üzerinde yazdıklarından da anlaşılacağı gibi sivilce tedavisi üzerinde de baya etkili gözüküyor. Çünkü fazlasıyla sivilce tedavisinden bahsediliyor.
 • Cilt üzerinden gözüken kılcal damarların gözükmemesini sağlıyor.
 • Cilt üzerinde bulunan kırmızı lekeleri yok ediyor.
 • Gözenekleri temizleyici içeriği ile siyah nokta oluşumunu da engelliyor.

E bu kadar ucuza satılan bir krem bu kadar şeye iyi geliyorsa bence denenmeli ve kullanılmalı diye düşünüyorum. Peki arap kızı kremi nasıl kullanılır?

Arap Kızı Kremi Nasıl Kullanılır?

Ne işe yaradığı kısmında saydığım tüm problemler için kullanabileceğiniz bu kremi sorunlu bölgeye bir miktar sürün. Kremi sürdükten sonra güneşe bile çıksanız bu krem erimiyor ve akmıyor.

Arap Kızı Kremi Nedir

Günde bir defa kullanmanız yeterli. Ancak biraz sabırlı ve düzenli kullanmanız gerekiyor. Gece yatmadan önce uygularsanız çok daha fazla etkisini görürsünüz. Sabah kalktığınızda ise cildinizi bol su ile yıkayarak uygulamayı tamamlamış olursunuz.

Önemli olan bir konuda yan etkileri var mı? Araştırma esnasında belki 50.000 kelime okumuşumdur. Ancak bu yazıların içerisinde hiç bir yan etkisini görmedim. Bunu sadece yazıyı yazanlar değil kullananlar bile yazmamış. Bu nedenle bu kremi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

NOT: Eğer cildinizde açık yara varsa bu bölgeye kremi uygulamak çok doğru değildir. Bu nedenle bu duruma dikkat etmenizde fayda var.

Arap Kızı Kremini Kullanan Ünlüler

Bu kremi bir çok ünlü sanatçı kullanıyor. Belki de ciltlerindeki bu kusursuzluğu bu kreme borçludurlar:) Peki hangi sanatçılar ve ünlüler bu kremi kullanıyor?

 • Vildan Atasever
 • Hande Ataizi
 • Berna Laçin
 • Demet Evgar
 • Naz Elmas
 • Nicole Kidman
 • Kate Winslet

Arap Kızı Kremi İçinde Neler Var?

Birde kremin içeriğine göz attım. Siparişi verdim ve 2 gün içerisinde elime geçti. Hemen kutusu üzerinde içerisinde neler olduğunu inceledim. Bu inceleme esnasında cildime herhangi bir yan etkisi olacak bir şey var mı diye bakmak istedim ama birde ne göreyim? İçeriği tamamen bitkisel ürünlerle hazırlanmış.

Kremin içeriğine baktığımda gliserin, gliserol, B ve E vitamini bulunuyor. Bunun dışında موقع كريم فتاة olarak bilinen yani arap kızı kremi içerisinde “hevadiye (هدية)” anlamına gelen bir karışım bulunuyor.

Arap Kızı Kremi Kullanıcı Yorumları

 • Bu kremi kullandıktan sonra cildim pürüzsüz bir hale geldi. Sanırım genliğin formülünü bulmuşlar.
 • Bazı kullanıcılar kısa süre kullandığı için çok bir etki görmediklerini bıraktıklarını söylüyorlar.
 • Bir kaç kullanıcı internet üzerinde arap kızı kreminin çok fazla sahtesinin satıldığını bu nedenle orijinal kremi satın almaları için dikkat etmeleri gerektiğini söylüyor.
 • Bir kullanıcı cildindeki çiller için kullandığını ve bir çok kremin yapmadığı etkiyi yarattığını dile getiriyor.
 • Sivilce ve sivilce lekelerine çok iyi geldiğini söyleyen bir kaç kişiye de denk geldim.
 • Özellikle mavi kutuda satılan arap kızı kremi daha etkili diyorlar. Bu mavi kutunun diğerlerine göre daha yoğun ve etkili olduğunu söyleyenler var.
 • Güneş lekeleri içinde kullananlar ve olumlu sonuçlar almışlar.

Eğer sizde bu kremi kullandıysanız ve cildinizde gördüğünüz etkileri bizlere anlatırsanız en azından bundan sonra satın alıp kullanacaklara da yardımcı olmuş olursunuz. Lütfen aşağıdaki yorumlar kısmından değerli yorumlarınızı bizlere bildirin.

Son olarak eklemem gereken önemli bir not ise sigara içen kişilerin cildinde hücreler ölür ve cildi solgun olur. Bu krem sigara içenlerin solgun olan cildini iyileştirir ve canlandırır. Bu nedenle sigara içen her bayana tavsiyemiz olsun.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz