Araba Otobüs Uçak Tutmasına Ne İyi Gelir

  • Genel Sağlık
  • Araba Otobüs Uçak Tutmasına Ne İyi Gelir için yorumlar kapalı
  • 864 kez görüntülendi

Araba Otobüs Uçak Tutmasına Ne İyi Gelir

Araç, araba, otobüs, uçak tutması genel olarak hareket sorunu yaşayan kişilerde görülür. Bünyenin güçlü olması bu sorunu bir nebze önlese de siz yinede artık bu tip bir rahatsızlıktan korkmayın.

Oldukça yaygın olan araç tutması, ülkemizde yaklaşık 3 milyon kişiyi ilgilendirir. Her üç kişiden biri hayatında en az bir kez hareket hastalığına yakalanmıştır. Bu patoloji daha çok kadınları ve çocukları ilgilendirir. Motorlu taşıtlarda yüzde 3-5 erişkin problem yaşarken, çocuklarda bu oran yüzde 10` u bulmaktadır. Teknenin ebadı, seyahat süresi ve hava şartları ile doğru orantılı olarak bu oran deniz yolculuklarında yüzde 25-30`ları bulmaktadır.

Araç tutması sorununu için yolculuk öncesi ve sırasında bazı önlemler çocuklarda sık görüldüğü ve genellikle önceden bilindiği için seyahat sırasında bir dizi önlemler almak uygundur. Bu önlemler şunlardır:

-Seyahat öncesinde bulantıyı artıracak sindirimi güç yağlı ve baharatlı yiyeceklerden kaçınmalıdır. Mide bulantısını artıracağı için tok karnına seyahat etmemelidir.
-Seyahat esnasında kötü kokulardan uzak durmak gerekir. Sigara, ağır yemek ve mazot kokusu mide bulantısını artırır.
-Nikotin, kafein ve tuz gibi dolaşımı bozan ürünlerden de uzak durmak gerekir.
-Ani baş hareketlerinden kaçının.
-Taşıt sizi tutuyorsa kitap okumayın, araç tutması olan kişilerle konuşmayın ve onu izlemeyin. Vücudumuzun her zaman aracın hareketini iç kulağımız ve gözlerimiz tarafından aynı şekilde algılanabileceğiniz yerde oturun. Kesinlikle gidiş yönüne ters yöndeki koltuklara oturmayın.
-Seyahat boyunca araç tutmasını aklınıza getirmeyin. Zira, stres damarlarda spazm yaratacak şikayetlerin oluşumunu kolaylaştırır.
-Bilinen bir rahatsızlık varsa bir KBB doktoruna başvurup ilaç tedavisi almak şarttır.

Hangi ilaçlar iyi geliyor?
Önemli nokta bu tür tedavilere yolculuğa çıkmadan başlanmasıdır. En sık kullanılan ilaçlar antihistanimikler ve mide bulantısını önleyici ilaçlardır. Daha ciddi vakalarda sinir sistemini sakinleştirici ilaçlar verilir. Kulak arkasına yapıştırılan bantlar (scopolamine) yolculuğa çıkmadan alındığı takdirde oldukça faydalı olacaktır.

Bu yazı araba tutmasına çözüm, araba tutması ilaç, araba tutması neden olur, araba tutmasının tedavisi nedenleri, araba tutmasına karşı en etkili ilaç, otobüs tutması için ilaç, otobüs tutmasına ne iyi gelir, uçak tutması için ilaç, araç tutmasına ne iyi gelir, araç tutması ilaçları konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

araç tutmasına ne iyi gelir, otobüs tutmasına ne iyi gelir, araba tutmasına ne iyi gelir, uçak tutması için ilaç, uçak tutması ilaç, uçak tutmasına ilaç, uçak tutması nasıl önlenir, araba tutması için ilaç, araba tutmasına karşı en etkili ilaç, araba tutmasının tedavisi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.