Apış Arası Terlemesi Nasıl Önlenir

  • Genel Sağlık
  • Apış Arası Terlemesi Nasıl Önlenir için yorumlar kapalı
  • 2.004 kez görüntülendi

Apış Arası Terlemesi Nasıl Önlenir

Yaz sıcaklarının gelmesi ile birlikte, sıcaklıklara bağlı şikayetlerin sayısı giderek artmaya başladı. Koltuk altı ve apış arası terlemesi hiç şüphesiz bunlar arasında önemli bir noktada yer almaktadır. Özellikle kadınların şikayet ettiği genital bölge terlemesi de en büyük sorun yaratanlar arasında yer alır.

Apış arası terlemesi neden olur ?

Peki ama bu terlemelerin nedeni nedir? Öncelikli olarak vücudumuzda bulunan ter bezlerinin görevini yeterince yapıyor olmasından kaynaklandığını söyleyebiliriz. Özellikle kilolu insanlarda daha ciddi anlamda bu sorunlarla karşılaşma ihtimali bulunabilir. Birbirine sık temas eden bacak arası ve koltuk altı bölgelerinde yağlanmanın artmasına paralel olarak terleme daha fazla ortaya çıkacaktır.

Apış arası terlemesi ve kaşıntı

Sadece kiloya bağlı olarak değil sıklıkla sinirlendiğinizde yada aşırı efor sarf ettiğinizde de ısıya paralel olarak terleme şikayeti görebilirsiniz. Terlemenin neden kaynaklandığı hakkında bir bilgiye sahip değilseniz doktorunuzdan bu konuda yardım almanız yeterli olacaktır. Bu konuda özellikle apış arası terlemesi söz konusu olduğunda kadınlar için ve erkekler için farklı nedenlerin ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Erkeklerde cinsel bölge temizliği, aşırı kilo alma, dar ve hava almayan kıyafet tercihi gibi nedenlerden ortaya çıkarken; kadınlarda daha çok iç çamaşırı, genital bölge, aşırı kilo alma ve stres gibi nedenlerden kendini gösterebilir.

apış arası terlemesi

Apış arası terlemesi nasıl önlenir

Bu noktada ilk olarak dikkat edilmesi gereken husus kişisel hijyene önem vermek olmalıdır.Eczanelerde satılan bazı krem ve ürünler terlemenin önüne geçse bile (en azından ter kokusunun ortaya çıkardığı rahatsızlığın) asıl sıkıntıların ortadan kaldırılması için doktorunuzdan yardım almanız yeterli olacaktır. Bu konuda sorunun kaynağının tespit edilmesi ve ortadan kaldırılması açısından son derece önemli bir çalışma olacaktır. Hızlı ve ayrıcalıklı bir şekilde stresinizi ortadan kaldırmak için bu hususlara özen göstermek gerekebilir. Terlemenin özellikle sıcak yaz günlerinde çok üzerinde durulması gereken bir konu olduğunun da altını çizmekte fayda görüyoruz.

Apış arası terlemesi nedenleri

Daha ayrıntılı bilgi için sitemizde bulunan bacak arası terlemesi nedenleri adlı konuya bakmanızı tavsiye ederiz.Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa bize yorum kısmından ulaşabilirsiniz.Sağlıklı günler dileriz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.