Anüs Kaşıntısı

Anüs Kaşıntısı

Anüs Kaşıntısı Nedir: Anüs, yani sindirim kanalının son kısmında ve çevresindeki deride görülen kaşıntılara verilen addır. Bu bölgede kaşıntı oluşmasına neden olabilecek pek çok etken vardır.

Anüs Kaşıntısının Nedenleri: Anüs Kaşıntısının nedeni kıl kurdu gibi bağırsak parazitleri olabileceği gibi, sedef ve egzema türü alerjik deri hastalıkları, mantarlar, kaşıntı oluşan bölgede nem ve ısı oluşmasına sebep olan naylon ve hava almayan sıkı giysiler, şişmanlık ve bu bölgenin yeterince temizlenmiyor olması olabilir.

Basur, ishal ve kabızlık da kaşıntı yapabilir. Ayrıca, bu bölgede hiç bir sorun olmadığı halde psikolojik olarak da kaşıntı hissi duyulabilir.

Anüs Kaşıntısının oluşmasına neden olabilecek pek çok faktör bulunduğundan, Tedavisi için öncelikle hastalığın nedeni belirlenmeli ve buna göre uygun tedavi uygulanmalıdır.

Doğrudan hastalığı tedavi etmese de bazı merhemler geçici olarak şikayetleri azaltmak için kullanılabilmektedir.

Bu yazı anüs kaşıntısının nedenleri, anüs kaşıntısı tedavisi, anüs kaşıntı kremi, anüs nedir, anüs ne işe yarar, anüs ne demek, anüs kaşıntısı ilaç konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

anüs ne işe yarar, ANÜS, bağırsak kurdu, anüs nedir ne işe yarar, kıl kurdu, kasintiyi ne keser, anüs kaşıntısı, ANÜS NE DEMEK, demre ne demek, @ANUES com loc:DE

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz