Anne Sütünü Arttıran Bitkisel Kürler

  • ALTERNATİFTIP
  • Anne Sütünü Arttıran Bitkisel Kürler için yorumlar kapalı
  • 759 kez görüntülendi

Anne Sütünü Arttıran Bitkisel Kürler

Sizde hak verirsiniz ki her kadının hayalidir anne olmak. Annelik sevinci ve duygusunu yaşadıktan sonra ise tatlı bir telaş başlar. Bu telaş bebeğimizin sağlıklı bir şekilde büyümesidir. Konu sağlık ve büyümek olunca ise akla ilk gelen şey tabi ki anne sütü.

Eminim anne sütünün bebek sağlığı ve beslenmesi açısından önemini bilmeyen yoktur. Fakat ne yazık ki bazı durumlardan dolayı anneler yeteri kadar süt üretemez ve bebekler anne sütünden mahrum kalır.

İşte bu sebepten dolayı bizde bu yazımızda anne sütünü arttıran ve çoğaltan şeyler nelerdir bunlardan bahsedeceğiz. Konumuza başlamadan önce bilmeniz gereken en önemli husus, siz ne kadar sağlıklı bir beslenme uygularsanız bebeğiniz için o kadar çok anne sütü üretebilirsiniz. Şimdi sırasıyla anne sütünün artması için neler yapabiliriz bunları görelim.

Anne Sütünü Arttıran Bitkisel Çaylar: Rezene çayı, Anason çayı, Ihlamur, Isırgan Otu çayı anne sütünü çoğaltan bitki çaylarıdır.

Bu bitki çaylarının herhangi birinden günde 5 çay bardağı içmeniz durumunda, farkı görebileceğiniz kadar anne sütü artar. Fakat şunu asla unutmayın anne sütünün kalitesinin iyi olması için bu çayları 20 gün kullandıktan sonra 10 günlük bir ara vermeniz gerekir. Uzun süreli kullanımlar için mutlaka doktorunuza danışınız.

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler: Börülce, Soğan, Bulgur, Pişmaniye, Tahin helvası, Taze Bezelye, Çekirdek, Taze Fasulye, Tel Kadayıf ve Sütlü Tatlılar anne sütünü çoğaltan yiyecekler olarak sıralanabilir.

Anne Sütünü Çoğaltan İçecekler: Kefir, Meyve Suları, Dut Pekmezi, Vişne kompostosu, Kayısı Hoşafı anne sütünü arttıran içeceklere örnek gösterilebilir.

Anne Sütünü Çoğaltan Baharatlar: Kimyon ve çörek otu tüketmek anne sütünün artması için olumlu etkiler yapar.

Bu faydalı ve önemli listenin hemen arkasından ise anne sütünü arttırabilmek için sizlere bitkisel çözüm yolları ve kürler hakkında bir kaç örnek vermek istiyorum.

1. Kür: Düzenli olarak her gün iki porsiyon yaş üzüm tüketmek anne sütünü artırıcı etki yapar.

2. Kür: Sabah ve akşam yemeklerinden önce aç karnına dereotu yerseniz sütünüz artar.

3. Kür: Haşlanmış kuru incir suyu içmenizi şiddetle öneririm. 8-9 adet kuru inciri yarım litre su ile haşlayın. Hazırlanan incir suyunu iki eşit parçaya bölerek sabah ve akşam olmak üzere aç veya tok karnına için.

Şu ana kadar anne sütünü arttırmak için tüketilebilecek yiyecekler, içecekler ve besinleri anlattık. Peki anne sütünü azaltan şeyler nelerdir. Bunları da bilmekte fayda var sanırım.

Anne Sütünü Arttıran Dua: “Bismillahirrahmanirrahim.Yefalüllahü ma yeşaü ve yefkemü ma yüridü.Ve ceaalna mni beyni eydihim sedden.ve mil halvefüm sedden feağşeynahüm fehüm la yübsirün.vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.”

Nane, maydanoz, nişasta, ada çayı, şeker kamışı, arpa, patates nişastası, şalgam, mısır, fazla tuz, fazla sirke, fazla limon suyu anne sütünün azalmasına neden olur.

anne-sutunu-artiran-gidalar

Bu yazı anne sütünü çoğaltan yiyecekler bitkiler besinler dua nelerdir anne sütünü arttıran besinler yemekler bitki çayları sebzeler meyveler baharatlar içecekler şeyler arttıran dua nedir anne sütü nasıl arttırılır ne arttırır çoğaltır çoğalır emziren annenin sütü konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

anne sütünü artıran kürler, anne sutunu arttiran bitki caylari, anne sütünü artıran bitki çayları, Anne Sütünü Ne Arttırır, anne sütü nasıl artar ibrahim saraçoğlu, kuru incir suyu anne sütü tarifi, hangi bitki çayları sütü çoğaltır, anne sütünü artırıcı bitkisel çaylar, anne sutunu arttıran tarıfler, ibrahim saraçoğlu nun süttü arttıran incir kür tarifi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.