Ananas Suyunun Faydaları ve Zararları

  • SAĞLIKLI BESLENME
  • Ananas Suyunun Faydaları ve Zararları için yorumlar kapalı
  • 750 kez görüntülendi

Ananas Suyunun Faydaları ve Zararları

Tropikal bir meyve olan ananas suyu özellikle yağ yakıcı bir yapısı olması sayesinde zayıflamak isteyenlerin bir anda gözdesi haline geldi. Fakat emin olun ananas suyunun faydaları bu kadarla sınırlı değil.

– Ananas suyu enerji verir ve sindirimi kolaylaştırır. Ananasın içinde, ağır proteinleri sindirmeyi sağlayan bromelain enzimi mevcuttur.

– Ayrıca ananasın doğal şekerler bakımından da zengin olması vücuda enerji vermesini sağlar. Ananas suyu Her 100 ml için 11 mg C vitamini içerir.

– C vitamini ise suda çözülebilen başlıca antioksidandır. Bu nedenle bedenin suyla dolu olan tüm bölümlerine ve hücrelere saldıran serbest radikallerden korur.

– İçeriğindeki C vitamini sayesinde bağışıklık sistemi güçlenip düzgün çalışır.

– Kulak enfeksiyonlarına, soğuk algınlığına ve grip gibi rahatsızlıklarda da yararlıdır.

– İçindeki doğal maddeler ödem gidermeye, ameliyat sonrası yaraları iyileştirmede etkilidir.

– Lif bakımından zengin olması nedeni ile hemoroide iyi gelir.

Bu yazı ananas suyunun faydaları, ananas suyu neye iyi gelir nerede bulunur, ananas suyu nerede satılır nerede satılır ne işe yarar, ananas suyu nasıl yapılır hazırlanır, nasıl yapılır sıkılır çıkarılır konusunda yazılmıştır.

ananas suyu neye iyi gelir, ananas suyu nerede bulunur, ananas suyu nedir neye iyi gelir, ananas suyu ne işe yarar, ananas suyu nasıl hazırlanır, ananas suuu nasil cikarilir, ananas nerede satılır, ananas ne işe yarıyor faydası, ANANAS NE İŞE YARIYO, sınırlı otun faydaları ve zararları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.