Ametist Taşının Özelliği ve Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Ametist Taşının Özelliği ve Faydaları için yorumlar kapalı
  • 732 kez görüntülendi

Ametist Taşının Özelliği ve Faydaları

İşte en sevdiğim taşlardan birisi olan ametist taşı. Faydaları ve özellikleri bakımından en değerli taşlar kategorisine giren ametist taşı hakkında merak edilen bilgileri bu yazımızda bulacaksınız.

Şimdi sizleri fazla sıkmadan kısaca ametist taşının bütün detaylarını anlatmaya çalışalım.

Ametist Taşının Özellikleri: Şifa bakımından en güçlü taşlardan olan ametist, değerli taş sevenler içinde en gözde taşlardan biridir. Kuvars ailesinden mor yada mavi-mor renkli bir taştır. Ona bu rengi verenin, içinde bulunan demir olduğu düşünülmektedir.

Renkleri gün ışığında değişen bazı ametistler, gerçek renklerine ancak röntgen ışınları altında kavuşabilirler. Asırlar boyunca, değişik uygarlıklarda sevgi ve beğeniyle kullanılmış, Asya ve Mısır’da mühür olarak değer kazanmıştır.

Eski çağlarda “sarhoşluğu yok eden taş” olarak bilinirdi. O zamanlarda kadeh, çanak, kap gibi şeylerin bir çoğu ametistten yapılmaktaydı. Ametist astrolojide de başak, oğlak, kova ve balık burcu insanının taşı olarak bilinir. Ayrıca yıldırım çarpmasından koruduğuna ve büyüleri etkisiz hale getirdiğine inanılmıştır.

Uyumlu Olduğu Burç : Koç, Balık, Kova, Başak, Yay
Rengi : Mor, eflatun erguvan

Sembolü Olduğu Hususlar : Adalet, cesaret, doğru karar verebilen akıl ve huzur.
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Brezilya, Kanada, Rusya, Madagaskar, Hindistan, Namibya, Sri Lanka.

Ametist Taşının Faydaları: Nazarın ilk baştaki olumsuz enerji olduğu kabul edilse de, rengi ve güzel görünümüyle ilk bakışı çekeceğinden, nazara karşı koruma sağladığı kabul edilir. Ametistin başlıca bilinen faydaları;

– Cilt hastalıklarına karşı etkilidir.
– Göz hastalıklarına, alerjiye, migrene, baş ağrılarına ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelir.
– Negatif elektrik yükü taşıdığından dolayı; bedendeki fazla elektrik yükünü azaltarak beyin gücünü yükseltir.
– Endoktrin ve bağışıklık sistemini kuvvetlendir, kanı temizler ve enerji verir. Bilin seviyelerini aktif eder, yatıştırıcı etkisi vardır.
– Yoğunlaşma için en ideal taşlar arasındadır.

– Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip pozitif enerjiye dönüştürür.
– Depresyona karşı faydalıdır.
– Enerji dolu bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etkisi vardır. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir taştır. Yaydığı enerji her zaman fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur. Özellikle düşman tavırlı insanların arasında bulunacağınız zamanlarda bu taşı üzerinizde bulundurmaya gayret edin. Böylece sadece pozitif enerji alacağınızdan emin olabilirsiniz.
– Enerjisi huzur vericidir. Yaydığı enerji doğrudan sinir sistemini etkiler. Fazla çalışmaktan ve stresten kaynaklanan zihinsel yorgunluğu giderir. Enerjisinin odaklandığı kişide uyum ve denge oluşturur. Ancak ciddi bir kişilik bozukluğuna sahip insanlar bu enerjiyle uyuşmayarak, ametist’i rahatsız edici bulabilir.

– Kişiye iç huzuru vererek karar verme yeteneğini güçlendirir.
– Kişiyi rahatsız eden takınaklı düşünceleri uzaklaştırıcı ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Koyu mor yada çok açık renkli, özellikle de berrak olan ametist taşları en güçlü enerjiye sahip olan ametist taşıdır.
– Pembe kuvars ile birlikte kullanıldığında aklı güçlendirdiği ve kalbi koruduğu söylenir.
– Uykusuzluk çekenlere iyi gelir. Eğer uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız; ametist taşını yatmadan bir süre önce elinizde tutun ve sonra yastığınızın altına koyarak yatın. Sorununuzun nasıl düzeldiğini göreceksiniz. Uyku sorunlarına iyi geldiği gibi kabus görmeyi de engeller.

Bu yazı ametist taşının özellikleri faydaları nelerdir bakımı fiyatı renkleri nelerdir temizliği zararları gerçek olup olmadığı nasıl anlaşılır nedir ne işe yarar nereden bulurum neden renk değiştirir nerde çıkar satılır nereden alınır neyi simgeler fiyatı ne kadar nasıl temizlenir çıkarılır kullanılır anlaşılır yapılır kesilir oluşur kullanılır işlenir kolye ucu bileklik yüzük al fiyatları konusunda yazılmıştır.

sitrin nasil kullanilir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.